Ноутбук: Як відкалібрувати акумулятор.

Добре відкалібрований акумулятор ноутбука дозволяє індикатору рівня його заряду/розряду показувати більш-менш точні дані. А це, в свою чергу, дозволяє більш ефективно експлуатувати батарею і продовжити термін її служби до максимально можливого.
Інструкція
1
повністю зарядити штатним блоком живлення, а потім від'єднайте зарядний пристрій від ноутбука. Якщо ви забудете це зробити і спробуєте відкалібрувати батарею при підключеному адаптері, включиться захист, і ви побачите напис англійською мовою, яка говорить про те, що калібрування неможлива і необхідне перезавантаження системи.
2
Калібрування акумулятора виконуйте за допомогою програми BIOS Setup. Вона являє собою базову систему введення-виведення, що зберігається на мікросхемі в ПЗУ комп'ютера. При кожному включенні харчування після процедури самотестування на екрані ноутбука в більшості випадків з'являється напис-запрошення, що дозволяє увійти в систему BIOS Setup. У найпоширеніших випадках вона виглядає так: «Press DEL to enter SETUP». Це означає, що вам треба натиснути кнопку DEL.
3
Якщо на вашому ноутбуці не виводиться запрошення увійти в BIOS Setup, перезавантажте комп'ютер, уважно спостерігаючи за індикаторами Num Lock, Caps Lock і Scroll Lock. Коли при включенні ноутбука вони засвітяться, швидко натисніть DEL 10-15 разів на протязі 10 секунд.
4
Якщо натискання кнопки DEL не допомагає для входу в BIOS, послідовно пробуйте менш поширені клавіші і їх поєднання. Окремі клавіші: F1, F2, F10, Esc. Комбінації клавіш: Ctrl + Alt + Esc, Ctrl + Alt + Ins або Ctrl + Alt. Всі дії виконуйте точно так само, як це описано в пункті N3.
5
Після того, як ви ввійдете в BIOS Setup, знайдіть вкладку Boot, а потім - Smart Battery Calibration. Ця функція і відповідає за автоматичне калібрування акумулятора. Після запуску цієї функції система попросить вас підтвердити запуск калібрування натисканням на «Yes» або вчасно відмовитися натисканням на «No». Процес калібрування акумулятора буде візуально супроводжуватися заповненням спеціальної шкали або індикацією у відсотках від виконаного процесу.
6
По закінченні калібрування акумулятора для виходу з режиму «Smart Battery Calibration» натисніть Esc.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=CtFz_gEWooM