Як намалювати зимові пейзажі. робота з масляними фарбами.

Для малювання пейзажів краще користуватися якісною папером і фарбами (теж, зрозуміло, якісними). Хоча якщо у вас під рукою дешевенький альбомчик, листи якого йдуть «хвилями» після змочування водою, а також простенька акварель, намалювати гарний пейзаж теж можливо. Застосовуючи певні хитрощі, ви можете добитися того, щоб рівною залишалася навіть неякісна дешева папір, змочений водою, яка змішана з акварельними фарбами. А тепер перейдемо до малювання.
Інструкція
1
Якщо кольору наявних фарб вас не влаштовують - не біда. Їх можна змішати, отримуючи гарні відтінки. Хоча серед вітчизняних фарб неважко відшукати в магазинах «медову» акварель, яка буде мати правильну густоту, а також володіти хорошою покривістістю.
2
Так що там з фарбами? Якщо в коробці з аквареллю мало квітів, доводиться змішувати. Деякі відтінки можуть бути дуже навіть красивими. А якщо вибір фарб великий, часом долає спокуса вибрати п'ят готових яскравих кольорів і малювати тільки ними. Але все ж краще вибрати два-три «головних» кольору, необов'язково яскравих і чистих. Приміром, візьміть оливковий і сіро-синій. Інші кольори ви отримаєте при змішуванні головних відтінків з іншими фарбами. І малюнок так виглядатиме реалістичніше і багатшим.
3
Тепер поверніться до паперу. Нехай вона далеко не білосніжна. Це навіть добре - легко на ній буде зобразити сніг. Покрийте її водою (повністю) перед початком роботи, щоб змити надлишки клею. І небо заодно намалюєте. Нехай воно буде блідо-сіро-синім або ближчим до блакитному кольору.
4
Далі зобразите тіні з деревами. Нехай дерева будуть у вас жити там, де ви додасте мокру тінь червоно-коричнево-мідної фарби. Їй же зобразите смужки пагорбів і лісів на горизонті.
5
Зачекайте, поки не просохне фарба на деревах. Намалюйте на першому плані смужку річки сіро-синім кольором, а потім одним з відтінків коричневого кольору зобразите кущі навколо річки. Коли ріка і кущі висохнуть, «припорошити» їх снігом з білої акварелі.
6
Ось і готовий малюнок зимової річки з лісами і пагорбами на горизонті. Тепер його потрібно висушити, покласти в якусь важку стопку паперу або книгу. Чи не діставайте рисунок хоча б з тиждень. За цей час він остаточно вирівняється, а ви зможете на нього поглянути свіжим поглядом і відзначити недоліки.