Вагітність. Як не погладшати під час і схуднути після.

Так задумано природою, що під час вагітності організм жінки створює жирові запаси, які надалі служать резервом для вигодовування малюка грудьми. Щоб не набрати зайвої ваги, з яким буде важко впоратися, повертаючи колишню форму, необхідно правильно харчуватися і вести активний спосіб життя.
Інструкція
1
За акушерським нормативам середня надбавка ваги жінкою за час вагітності становить 8-12 кг. З них 2,5-4 кг доводиться на дитину, 800-900 г - на увеличившуюся матку, 500-600 г важить плацента, 400-500 г - молочні залози, об'єм крові збільшується на 1,2-1,5 л, маса навколоплідних вод і інших рідин становить до 2,5 кг, а решту 2,5 і більше кілограми - це жирові відкладення. Якщо тримати вагу в межах норми, то під час пологів та у післяпологовий період піде його більша частина, а залишки у вигляді накопичених жирів поступово витратяться на вироблення молока для грудного вигодовування.
2
Разом з тим, ці нормативи досить приблизні і не враховують індивідуальних особливостей конкретних жінок. Тому для розрахунку власної норми краще орієнтуватися на індекс маси тіла. Щоб його вирахувати, розділіть свою вагу в кілограмах на зведений в квадрат зростання в метрах. При результаті менше 18,5 вага вважається недостатнім, від 18,5 до 25 - нормальним, від 25 до 30 - надлишковим, а число вище 30 говорить про ожиріння. Виходячи з цього показника визначте для себе режим харчування і обсяг фізичних навантажень, щоб не виходити за рамки норми.
3
Не слідуйте поширеній принципом їсти за двох. Плід отримує поживні речовини через фетоплацентарний кровотік, а їх достатня для росту і розвитку кількість забезпечує звичайний обсяг їжі, який приймає майбутня мама. Тому не переїдайте, оскільки зайва їжа загрожує надмірними відкладеннями на талії і стегнах.
4
Під час вагітності їжте часто, але потроху. Найкраще перейти на 5-6-разовий режим харчування: сніданок, ланч, обід, полуденок, вечеря. На ніч намагайтеся не наїдатися, але якщо дуже хочеться, то влаштуйте собі легкий перекус (йогурт, фрукти, стакан молока).
5
Складіть меню таким чином, щоб отримувати необхідну кількість білків, жирів, вуглеводів, вітамінів і мікроелементів. Вживайте нежирні сорти м'яса, риби, птиці, запечені або приготовані на пару, їжте більше свіжих овочів і фруктів. Виключіть фастфуд, смажені страви та копченості, соління, продукти з вмістом консервантів. Обмежте хлібобулочні, кондитерські вироби та інші солодощі.
6
Вагітність - це звичайне фізіологічний стан жінки, тому не забувайте про фізичну активність. Більше ходіть пішки, гуляйте на свіжому повітрі. Проконсультуйтеся зі своїм акушером-гінекологом, чи можна вам відвідувати басейн, займатися акваеробікой, гімнастикою і йогою для вагітних.
7
Дотримуючись цих простих рекомендації, під час вагітності ви зможете підтримувати свою вагу в межах норми, а після пологів позбудетеся від нього без особливих зусиль, якщо будете годувати дитину грудьми. Щоб не набрати зайвих кілограмів під час грудного вигодовування, дотримуйтеся режиму харчування, до якого звикли в період виношування малюка, але робіть поправки на можливі алергічні реакції у дитини.
8
Не починайте боротьбу із зайвою вагою відразу після виписки з пологового будинку. Дозвольте організму організувати власні процеси повернення в колишню форму, а через 6-8 тижнів після народження дитини займіться усуненням залишилися недоліків фігури.
9
Чи не виснажуйте себе фізкультурою і спортом, оскільки у молодої мами достатньо фізичних навантажень, пов'язаних з доглядом за малюком. Більше гуляйте з дитиною, носіть його в слінгу, заколисує, сидячи на фітбол. Виконуйте прості вправи: присідання, махи ногами, підтягування колін до грудей і нахили тазу в положенні лежачи на спині - так ви зміцните м'язи живота, нижньої частини спини, сідниць і стегон.
10
Через пару місяців після пологів відвідайте гінеколога і з'ясуйте, якими видами спорту вам можна займатися. Лікар оцінить ваш стан, перебіг вагітності та пологів, наявність протипоказань і дасть рекомендації по можливим для вас фізичних навантажень.
11
Не старайтесь схуднути відразу на 10-15 і більше кілограмів. Ставте собі невеликі цілі: скинути 1-2 кг, зменшити талію на 1 см і т.д. Пам'ятайте, що добитися стійкого результату можна, якщо втрачати вагу і обсяги потроху.