Як шити легко і просто.

Процес пошиття одягу в домашніх умовах багатьох лякає своєю складністю і трудомісткістю, але якщо підходити до справи розумно, можна отримати від цього виду рукоділля масу позитивних емоцій, а результат порадує не тільки вас, а й оточуючих.
Інструкція
1
Почніть з теоретичної підготовки. Ви можете записатися на курси крою та шиття, купити книги та методичні посібники, подивитися майстер-класи в інтернеті. Крім того, якщо вам незрозумілі деякі моменти, ви можете задати питання в тематичних розділах жіночих форумів, присвячених рукоділлю.
2
Ставте собі здійсненні завдання. Якщо раніше ви ніколи не шили нічого складніше прихваток, не варто братися за виготовлення шифонового сукні. В журналах і в інтернеті ви знайдете масу викрійок і детальних описів шиття простих, але ефектних фасонів. При цьому важливо пам'ятати, що не всім джерелам можна довіряти, тому почитайте відгуки рукодільниць. Оптимальним варіантом, звичайно, є оволодіння наукою побудови викрійок, але на перших порах можна обійтися готовими варіантами.
3
Підготуйте тканину до розкрою. Найкраще заздалегідь піддати її спеціальній обробці - декатірованію. Цей процес полягає в зволоженні і сушінні матеріалу, що дозволить запобігти подальшій усадку і втрату яскравості кольору. Варто пам'ятати, що різні за складом тканини вимагають особливого догляду при попередній підготовці до шиття. Декатірованіе можна виробляти в домашніх умовах.
4
Використовуйте якісні інструменти для розкрою і шиття. На перший погляд, на такому простому пристосуванні, як розпорювач, можна заощадити, але застосовуючи небезпечні леза або ножиці з гострими кінчиками, ви можете отримати травму і вже точно не випробуєте задоволення, коли леза «зажуют» тканину.
5
Дотримуйтесь правил розкрою. Пам'ятайте, що готовий виріб може «перекоситися», якщо розмістити паперову викрійку на матеріалі поперек нитки утка. Крім того слід дотримуватися припуски на шви. Ці прості правила дозволять вам знизити ймовірність розчарування, коли великий обсяг роботи вже буде виконаний.
6
Не поспішайте. Поспіх і зайва метушливість тільки шкодять якістю шиття. Краще відкласти роботу, поки не виконана конкретна операція, а не намагатися зробити наступні дії.
7
Регулярно влаштовуйте примірку виробу, який шиєте. Навіть якщо деталі тільки викроєні, змітайте їх і прикиньте, чи варто змінити або допрацювати модель. Так само чиніть після кожного прокладеного шва, це дозволить на ранній стадії виявити неправильно проведену операцію і позбавить вас від необхідності переробляти великий обсяг робіт.
8
Намагайтеся шити із задоволенням і в гарному настрої - досада, втому або роздратування обов'язково позначаться на якості роботи.