Як написати твір-опис. Як розповісти красиво про мою сім'ю.

Цей тип тексту покликаний передати характерні ознаки предмета або явища, зробити його «видимим» для того, хто читатиме текст.
Вам знадобиться
  • Наблюдательность, ручка, зошит
Інструкція
1
Напишіть введення. Якщо об'єкт опису - це одиничний предмет, назвіть його основну функцію або роль в середовищі його існування. Якщо об'єкт - явище або ситуація, у введенні можна написати, з чим воно асоціюється або чим привертає увагу в першу чергу.
2
Подумайте, що саме робить цей об'єкт впізнаваним. Це можуть бути його якісні характеристики або дії, які в ньому циклічно відбуваються.
3
Відповідно з виявленням цієї характеристики використовуйте для опису об'єкта в першому випадку - оціночні прикметники, прислівники, образні вирази. У другому випадку це можуть бути дієслова позачасового значення, які характеризують стану об'єкта в різні періоди часу. Також використовуйте вищеназвані прикметники та дієслова в порівняльних конструкціях і складних реченнях.
4
Спочатку опишіть найістотніші ознаки об'єкта, а потім приступайте до подробиць і дрібниць, доповнюючим образ. Опишіть основні характеристики, щоб об'єкт став впізнаваним, а потім використовуйте оригінальні визначення і порівняння, а не ті штампи, які першими приходять на розум. Для опису руху думки спостерігача використовуйте дієслова з нейтральним значенням (бачити, розуміти, помічати і т.д.)
5
На завершення опишіть об'єкт короткої ємною фразою - позначте, який результат створюють названі вами ознаки і яке це має значення.