Що робити, якщо випадає волосся.

З проблемою випадіння волосся стикаються як чоловіки, так і жінки. Неправильне харчування, стреси, куріння, алкоголь, різні захворювання, зміна гормонального фону, відсутність належного догляду - ці та багато інших чинників викликають посилену втрату волосся. Найефективніший спосіб боротьби з цим явищем - усунення причин.
Інструкція
1
Процес випадання волосся фізіологічен і є нормою, якщо втрати не перевищують 100 волосся в день. Коли ж на гребінці і в руках залишаються цілі пучки, потрібно бити на сполох і вживати негайних заходів для порятунку шевелюри.
2
Насамперед проаналізуйте недавні події свого життя і з'ясуйте, які з них могли нанести шкоду здоров'ю волосся. Зокрема, подібне вплив роблять всілякі дієти, в результаті яких організм недоотримує поживних речовин, вітамінів і мікроелементів, що веде до ранньої загибелі волосяних фолікулів. Не кращим чином позначаються і гормональні зміни, наприклад, в періоди вагітності та після пологів, прийом протизаплідних препаратів, захворювання ендокринної системи. Крім того, переживання і стреси провокують різні психосоматичні захворювання, які можуть супроводжуватися випаданням волосся.
3
Щоб встановити і усунути істинну причину поредения шевелюри, зверніться до лікаря-трихолога і разом з ним знайдіть корінь проблеми. Ймовірно, вам будуть потрібні консультації інших фахівців: гінеколога, ендокринолога, дерматолога. Здайте необхідні аналізи - це допоможе поставити правильний діагноз і виробити ефективний план лікування.
4
Отримавши призначення і рекомендації лікарів, строго дотримуйтеся їх: приймайте ліки та вітаміни, використовуйте професійні лікувальні шампуні, бальзами та маски. Якщо вам пропишуть фізіотерапію, масаж і грязелікування, не пропускайте сеанси. Пам'ятайте, тільки комплексний і відповідальний підхід дасть хороший результат в боротьбі з випаданням волосся.
5
Дотримуйтесь гігієну: мийте волосся в міру забруднення, не допускаючи накопичення шкірного жиру, використовуйте підходящі для частого миття шампуні і кондиціонери. Не перевантажуйте волосся сушінням феном, завивкою, стяганням, складними зачісками, фарбуванням. Якщо у вас довге волосся, щодня застосовуйте техніку розчісування з перекиданням: зачешите волосся на ліву сторону голови, проведіть по них кілька разів гребінцем, перекиньте направо, знову проведіть гребінцем і повторіть 8-10 разів.
6
Нормалізуйте своє харчування. У вашому раціоні має бути достатня кількість білків, заліза і вітамінів групи В, С і Е, тому включайте в меню нежирні сорти м'яса, птиці та риби, бобові, хліб грубого помелу, висівки, сир, овочі та фрукти, рослинна олія. Уникайте продуктів з великим вмістом солі і консервантів.
7
Намагайтеся вести активний спосіб життя, так як фізичні навантаження покращують циркуляцію крові у всіх органах і тканинах, у тому числі і в шкірі голови, що стимулює ріст волосся. З тією ж метою регулярно робіть масаж волосистої частини голови. Не забувайте і про народні засоби: живильні маски на основі натуральних компонентів і ополіскування лікарськими травами роблять благотворний вплив на волосся.