Ехеверія. Як вирощувати цю кам'яну троянду.

ехеверія, відомі квітникарям під назвою «кам'яні троянди», являють собою близько півтори сотні видів рослин, об'єднаних в один рід. Ці сукуленти, що зустрічаються в природних умовах від північно-західної частини Південної Америки до Мексики, виглядають, як невеликі чагарники або приземкуваті розетки, утворені соковитими листям. Кам'яні троянди непогано розмножуються живцями, а видові ехеверіі можна виростити з насіння.
Вам знадобиться
  • - пісок;
  • - торф;
  • - перегнійна земля;
  • - суміш для сукулентів;
  • - дренаж;
  • - деревне вугілля;
  • - бита цегла;
  • - добриво для кактусів.
Інструкція
1
Для вирощування ехеверія з насіння змішайте субстрат з однакової кількості піску і торфу. Засипте злегка зволожений грунт в контейнер так, щоб між поверхнею грунтової суміші і краєм ємності осталось вільний простір. Додайте насіння в контейнері і накрийте прозорою кришкою. Найкращим часом для пророщування ехеверія вважається початок весни або кінець останнього зимового місяця.
2
Поставте ємність з субстратом в місце з температурою близько 20 градусів. Протягом двох тижнів, які будуть потрібні для проростання ехеверія, провітрюйте посів і обприскуйте поверхню грунту відстояною водою без спеціальних добавок.
3
Після того, як у сіянців з'явиться пара справжніх листків, распікіруйте молоді рослини по окремих плошками з сумішшю з однієї частини піску і двох частин листової землі.
4
Щойно розетки молодих ехеверія досягнуть Двосантиметровий діаметра, пересадите сіянці в невеликі горщики. На дно ємностей покладіть дренажний шар, що з керамзиту, а як субстрат використовуйте суміш для сукулентів, додавши в неї небагато битої цегли і подрібненого деревного вугілля.
5
Щоб зберегти відмітні ознаки гібридних ехеверія, використовуйте як посадкового матеріалу окремі листя, черешки або невеликі розетки, які утворюються біля коріння. Відокремлювати їх від материнської рослини рекомендується навесні. Злегка подвяльте зріз пагонів або листя і посадіть черешки в ємності, наповнені сумішшю однакової кількості піску і перегнійної землі. Укорінені рослини можна пересаджувати в грунт для сукулентів з додаванням вугілля і битої цегли.
6
Подібно іншим суккулентам, ехеверіі непогано переносять прямі сонячні промені. Можете розмістити горщики з цими рослинами у вікон, що виходять на південь. Поливайте кам'яні троянди по мірі висихання грунту так, щоб вода не потрапляла на саму розетку. Навесні і влітку підгодовуйте рослина слабким розчином добрива для кактусів. Щоб ехеверія не втратила свою декоративність, робити це слід не частіше одного разу на місяць. З настанням теплих днів можете винести квітка на свіже повітря. Поставте горщик з рослиною в місце, куди при дощі не потраплятимуть краплі.