Як накреслити креслення.

Вимоги по оформленню креслень вказані в державних стандартах. Необхідно дотримуватися їх для того, щоб креслення легше було "читати" не тільки самому автору, а й іншим зацікавленим особам.
Інструкція
1
Чертеж будують на міліметровому папері або ватмані. Папір нарізається відповідно до стандартів. Найбільш часто використовується формат А4 - 210 мм на 297 мм. В школах і непрофільних інститутах також часто використовують листи формату А3, лист А3 вміщує 2 аркуша А4. Також є формати А2, А1 і А0.
2
На аркуші викреслюють рамку і блок підпису. Рамка повинна стояти від трьох країв на 5 мм, а від лівого краю (по ньому будуть зшиватися листи) на 20 мм. У правому нижньому куті викреслюють таблицю, в якій вказують різну інформацію, яка залежить від призначення креслення. Учні та студенти зазвичай пишуть номер креслення, автора, найменування, дати підпису креслення і прізвище перевіряючого. Ця таблиця називається основним написом креслення.
3
Все букви на кресленні і в основному написі викреслюються спеціальним шрифтом, з дотриманням відносних розмірів літер, відстані між буквами і між рядками. Якщо напис не поміщається в призначеному для неї поле, то беруть менший по висоті шрифт. Креслярський шрифт може бути з нахилом чи без. Недосвідчені креслярі будують допоміжні лінії для виступаючих хвостиків букв, дотримання кута нахилу, дотримання основних проміжків між буквами і рядками.
4
Існує кілька основних видів ліній: суцільна, пунктирна, штрихпунктирна, штрихпунктирна з двома точками. Лінії будуються спочатку тонко, для цього беруть твердий олівець. На завершальному етапі побудови креслення видимі суцільні лінії проводять більш товсто, користуючись м'яким олівцем.