Навіщо потрібна шкільна форма.

Економісти, юристи, менеджери, депутати, службовці банків - складно уявити всіх цих людей в різношерстої одязі, а адже саме ними, успішними і багатими людьми, батьки бачать своїх дітей в майбутньому. Шкільна форма прищеплює дитині гарний смак, дозволяє йому поступово звикнути до ділового костюма, покращує дисципліну. Виглядаючи солідно, мимоволі хочеться відповідати образу, бути стриманим, коректним і відповідати за свої вчинки.
З приводу необхідності введення шкільної форми ведеться багато суперечок серед вчителів, дітей і батьків. Комусь не подобається ідея зрівнювати всіх під одну гребінку, хтось незадоволений дизайном і зручністю конкретної форми, а хтось, можливо, їй тільки радий. Діти чуйно вловлюють настрої дорослих, і, якщо мама терпіти не могла свого часу шкільну форму і тепер скриплячи зубами надягає її на дитину, навряд чи і у нього сформується позитивне ставлення до такого одягу. Введення шкільної форми дозволяє уникнути змагальності між учнями в одязі і згладжувати, таким чином, соціальна нерівність: коли всі виглядають приблизно однаково, дітям з малозабезпечених сімей буде затишніше спілкуватися з однолітками. В ідеалі одяг має бути безпечною для здоров'я, зробленої з якісних матеріалів, комфортною і презентабельною. Незручністю і непривабливим зовнішнім виглядом діти найчастіше мотивують своє небажання носити форму. Крім того, що фіксований стиль одягу створює ділову атмосферу в школі, він є свого роду розпізнавальним «фірмовим знаком». Діти в однаковому одязі виглядають не анархічним стадом на вечірці, а якоїсь цілісністю, що в психологічному плані дуже корисно для підростаючого покоління і дозволяє виховувати в ньому «корпоративну культуру». Одягаючи шкільну форму, дитина відчуває себе членом колективу, відчуває свою причетність до школи і приналежність до певної соціальної групи. Більше того, він буде пишатися своїм зовнішнім виглядом, якщо одяг припаде йому до смаку. Напівпрозорі блузки, міні-спідниці, джинси із заниженою талією - всіма цими «нехитрими» способами дівчинки пубертатного віку можуть привертати до себе увагу, коли немає форми. Фізіологія, щедро підігрівається гормонами, в цьому випадку виривається назовні і не дає зосередитися ні хлопчикам, ні дівчаткам. Шкільна форма «маскує» гормональні бурі підлітків і дає думати тільки про навчання, в чому полягає ще один її безсумнівний плюс.
Форма, або уніформа (універсальна форма), - це одяг, створена спеціально для будь-якого виду діяльності (навчальна форма, робоча форма та ін.). Всі моделі такого одягу ідентичні за фасоном, покрию, кольором і розрізняються лише розмірами.
Точна дата появи першої форми невідома. Історики стверджують, що прообраз сучасної військової форми зустрічається ще у стародавніх римлян. Однакове обмундирування дозволяло відразу відрізнити побратима по зброї від противника. Причому у випадку з античної армією форма виконувала не тільки ідентифікує, але і захисну функцію. Обладунки легіонерів були виконані з міцних матеріалів і захищали тіло від травм. Пізніше форма стала надбанням цивільних установ. Сьогодні в багатьох великих фірмах введена єдина форма одягу. Вона покликана підкреслити єдність колективу, приналежність до великої згуртованій команді. Крім того, форма допомагає відрізнити співробітників від сторонніх людей, а значить більш ефективно забезпечити безпеку компанії. На великих підприємствах спеціальна форма необхідна для безпечної роботи. На небезпечних виробництвах виготовлена з особливо міцної, волого- і термостійкої тканини форма захищає людину від шкідливих впливів. А особливий крій, виконаний з урахуванням специфіки типу робіт (наявність кишень, клапанів та ін.) Дає можливість службовцю завжди мати при собі всі необходімое.В навчальних закладах форма одягу покликана, крім усього іншого, забезпечити атмосферу рівності серед учнів. Фінансовий рівень, показником якого є, в першу чергу, одяг, прихований універсальною і однотипної формой.В залежності від області застосування форма може виконувати ряд додаткових функцій. Наприклад, сучасна військова форма допомагає солдату маскуватися в природних бойових умовах. А червона форма персоналу готелів vip-класу підкреслює високий статус закладу. Фасон форми, як правило, не залежить від існуючої моди. При створенні такого одягу фахівці дотримуються класичного силуету і стандартної довжини виробу. А в ряді сфер (наприклад, релігійної) покрій форми взагалі не змінювався з моменту її появи.