Як обдирати шпалери. Як просто обдерти шпалери.

Затіявши ремонт в квартирі, де стіни вже обклеєні шпалерами, не поспішайте одразу обдирати їх. Зверніть увагу на стелю. Якщо він покритий крейдою, і вам належить ще його відскоблювати, то частина крейди налипне на стіни. Залиште старі шпалери на місці, щоб не довелося відмивати стіни від крейди. Очистивши стелю від старої побілки, прийшов час обдерти шпалери .
Вам знадобиться
 • - шпатель
 • - відро з теплою водою
 • - рідке мило
 • - швабра
 • - поролоновий валик
 • - губка
 • - праска
 • - парогенератор
 • - ганчірка
 • - пилосос
Інструкція
1
Для видалення вінілових або текстильних шпалер почніть з найпростішого методу. Підчепите зверху шматочок тонкого вінілового або текстильного шару шпалер і потягніть за нього. Можливо, що верхній рісунчатий шар вам вдасться зняти без підручних інструментів. Тоді на стіні залишиться паперовий шар. Якщо стіни були добре вирівняні, і паперовий шар щільно прилягає по всій поверхні, то він може служити підкладкою для нових шпалер. В іншому випадку розмочити його і видаліть шпателем.
2
Для видалення паперових шпалер скористайтеся теплою мильною водою і шваброю. Налийте у відро теплу воду, додайте в неї рідке мило. Макайте швабру в цей розчин і ґрунтовно просочуйте шпалери . Замість швабри можна скористатися поролоновим валиком або губкой.Налейте мильний розчин в банку, прикріпіть на неї спеціальну розпилюючи насадку від пилососа. Поставте включений пилосос ближче до стіни і намочіть шпалери через розпилювач.
3
Не прагніть відразу намочити все шпалери в кімнаті. Робіть частинами. Інакше, поки ви дістанетеся до віддаленій стіни, шпалери встигнуть висохнути і знову прилипнути на місце. Намоклі шпалери підчіплює за краєчок шпателем і плавно тягніть, щоб віддалялися великі шматки.
4
Якщо ви зіткнулися з проблемою, що шпалери погано промокають, то використовуйте голчастий валик. Забийте цвяхи в звичайний малярний валик наскрізь. Прокатайте цим валиком по шпалерах. Шпалери стануть перфорованими, і вода буде краще їх змочувати.
5
Скористайтеся праскою, якщо шпалери погано відстають від стіни. Намочіть ганчірку у воді і прикладіть до стіни, пропрасуйте її гарячою праскою. Можна використовувати праска з функцією відпарювання. Прикладіть праска до стіни і отпарьте шпалери . При наявності у вашому господарстві парогенератора, використовуйте його для зняття шпалер зі стіни. Обробіть парою шпалери , а потім видаліть їх шпателем.
Зверніть увагу
Якщо вищевикладені методи вам не підходять, то купите спеціальну рідину для видалення шпалер. Розведіть рідина по інструкції на упаковці. Нанесіть валиком або губкою на шпалери. Дайте їй вбратися. Видаляйте шпалери шпателем.
Корисна порада
Для перфорування шпалер існує спеціальний інструмент під назвою «шпалерний тигр». Усередині нього знаходяться гострі диски, але, на відміну від валика з цвяхами, «шпалерний тигр» не пошкоджує саму поверхню стіни.
Старі шпалери зазвичай знімають зі стіни, попередньо змочивши стіни теплою водою. Але для вінілових шпалер цей спосіб не підходить - їх зовнішній шар не пропускає воду, тому доведеться скористатися іншими методиками.
Вам знадобиться
 • - ніж;
 • - металевий шпатель;
 • - гаряча вода;
 • - губка, поролоновий валик або пульверизатор.
Інструкція
1
У багатьох випадках важкі шпалери (вінілові або флізелінові) досить просто відходять від стіни самі. Тому для початку спробуйте підрізати ножем або металевим шпателем лінію, по якій шпалери примикають до стелі. Підчепите їх за краєчок і потягніть на себе - не виключено, що таким чином вам вдасться зняти якщо не всю смугу, то її більшу частину. Також можна спробувати підчепити шпалери по лінії стику.
2
Вінілові шпалери складаються з двох шарів - нижній (паперовий) складається з паперу, а верхній являє собою плівку полівінілу, на поверхню якої нанесений малюнок. Для того, щоб зняти такі шпалери зі стіни, можна розділити їх на верстви. Зробіть надріз і ножем або шпателем спробуйте відокремити вініловий шар - і зірвіть його з підкладки. Після цього на стіні залишиться тільки папір. Від неї можна позбутися, використовуючи технологію, применяющуюся для паперових шпалер (змочити теплою водою або спеціальним засобом для зняття шпалер, почекати 5-10 хвилин і зняти зі стіни шпателем або жорсткою мочалкою).
3
Якщо шпалери щільно прилягають до стіни, а відокремити вініловий шар не вдається - доведеться скористатися більш трудомістким способом. Перше, що необхідно зробити - це зруйнувати вінілове покриття, процарапав його. Це можна зробити за допомогою кухонного або канцелярського ножа, а можна скористатися спеціальними пристосуваннями - наприклад, валиком з цвяхами, так званим «шпалерним тигром» або цикль. Після цього рясно зволожите стіну гарячою водою або засобом для зняття шпалер. Це можна зробити за допомогою пульверизатора, губки або поролонового валика. Зачекайте, поки вода вбереться, після чого повторіть процедуру і почекайте 10-15 хвилин. За цей час волога проникне крізь подряпини в вініловій покритті, розмочити паперовий шар - і шпалери будуть легко відходити від стіни.