Як одягнути дитину на прогулянку взимку: правила укутування.

Збираючись на зимову прогулянку з дитиною, мами та бабусі нерідко замислюються, чи не замерзне чи їх чадо і не надіти на нього ще пару кофтинок і штанців. Щоб не мучитися здогадками, потрібно знати, як правильно одягати дітей в холодну пору року.
Інструкція
1
Сьогодні дитячий одяг випускається з високотехнологічних матеріалів, що забезпечують як збереження тепла, так і максимальну зручність. Принцип про кількість шарів «як на себе плюс один» актуальний тільки відносно немовляти, лежачого в колясці. Легкі комплекти верхнього одягу на синтепоні, шапочки на ізософт і тінсулейте, флісові комбінезони, поддева і шоломи, різноманітне термобілизна - ці та багато інших речей покликані забезпечити дитині тепло на прогулянці і дозволити йому вільно рухатися.
2
Не бійтеся синтетики: вона зберігає тепло не гірше натуральних матеріалів. Більш того, деякі виробники дитячого одягу та взуття прямо рекомендують надягати під їхні вироби білизна і колготки з поліестеру, поліаміду, термолайт. Але стереотипи перемогти досить складно, і батьки все одно віддають перевагу зручному тонкому флісового комбінезону товстий вовняний костюм.
3
Намагайтеся не вкутувати дитини, особливо активного, оскільки під численними светрами, кофточками і гамашами він може спітніти, а потім переохолодитися і захворіти. Чи не зав'язуйте малюкові ніс і рот шарфом: під ним утворюється тепле вологе повітря, який загрожує застудою, а холод такої шкоди не принесе.
4
Залежно температури повітря за вікном комплект одягу для прогулянки взимку може варіюватися. Наприклад, від +5 до 5оС надіньте на дитину нижню білизну, футболку з довгим рукавом, колготки, вовняну або сумішеві шапочку, шарфик, мембранний або синтепоновий комбінезон, вовняні рукавички або рукавиці, зимове взуття. Якщо на вулиці від -5 до 10оС, поверх нижнього або термобілизни надіньте водолазку, колготки, вовняну шапочку, шарф і рукавиці, комбінезон з наповнювачем з поліестеру або мембранний, зимове взуття.
5
Коли температура повітря опускається нижче 10оС, одягніть дитини серйозніше: натільна або термобілизна, колготки, флісовий комбінезон або вовняний костюм, комбінезон з наповнювачем з поліестеру, пуху або на овчині, вовняні шкарпетки, вовняна шапочка на овчині, шарф, непромокальні рукавиці на хутрі, валянки або зимові чоботи. Якщо малюк лежить в колясці, додайте ще один шар одягу.
6
Майте на увазі, що ці рекомендації не універсальні, і орієнтуйтеся по своїй дитині. Якщо він мерзне або потіє, врахуйте помилки або змінюйте кількість шарів білизни під зимовим комбінезоном або комплектом на наступний раз.