Як правильно чистити комп'ютер від пилу і бруду.

Як і всім складним технічним пристроям комп'ютера час від часу необхідна капітальна прибирання. Якщо на моніторі помітні сліди від пальців, в клавіатуру забилися крихти і пил, а системний блок почав гудіти, немов злітає літак, необхідно терміново привести комп'ютер в порядок.
Інструкція
1
Відключіть живлення від системного блоку і монітора перш, ніж приступати до прибирання. Краще не просто вимкнути сам комп'ютер, а й висмикнути вилку з розетки. Пам'ятайте про техніку безпеки і ні в якому разі не торкайтеся проводів вологими руками.
2
Очистіть монітор. Видалити плями можна за допомогою вологих серветок або спеціальних засобів, які можна знайти в магазинах. Також скористайтеся простими махровими ганчірочками або тканиною для протирання окулярів. Не використовуйте спирт для очищення монітора, так як це може пошкодити спеціальне покриття антивідблиску.
3
Перейдіть до чищення клавіатури. Можна навіть зняти кнопки, щоб промити пристрій більш ретельно. Попередньо запам'ятайте або сфотографуйте розташування кнопок, щоб не довелося збирати навмання цю мозаїку. Знявши з клавіатури всі кнопки, складіть їх в поліетиленовий мішок, наповніть його водою, додавши трохи порошку. Потім потрясите мішок і промийте водою кожну клавішу. Ні в якому разі не лийте воду на саму клавіатуру, інакше вона вийде з ладу. Протріть також мишку, скориставшись серветкою зі спиртом або ганчірочкою.
4
Приступите до найскладнішого і відповідального кроку - прибиранні системного блоку. Якщо до цього ви ніколи не розбирали системний блок і не заглядали всередину, то краще його не чіпати і звернутися до фахівця. Якщо ж вирішили самостійно почистити блок від бруду, в першу чергу зніміть одну бічну стінку, це дозволить вам дістатися до нутрощів комп'ютера. Візьміть пилосос зі щіткою, пройдіться ретельно по всіх куточках пристрою. Будьте уважні й акуратні: материнська плата містить безліч дрібних деталей, які краще не зачіпати. Особливу увагу зверніть на вентилятор: зазвичай він більше всіх заростає пилом. Щоб забиратися було зручніше, зніміть жорсткий диск, звукову плату і відеокарту. Після наведення необхідної чистоти поставте все на місце.