Як стати успішним менеджером з продажу. Як бути успішним менеджером.

На ринку товарів, робіт і послуг постійно є попит у кваліфікованих менеджерах з продажів. І аж ніяк не завжди кількість персоналу може замінити результат роботи одного професійного співробітника. Стати провідним фахівцям з продажу дозволить дотримання на перший погляд простих, але дуже важливих правил ринку.
Вам знадобиться
  • - періодична преса, доступ в інтернет;
  • - пакет маркетингових матеріалів: інтер'єрні та екстер'єрні банери, буклети, візитівки;
  • - календар заходів.
Інструкція
1
Визначте сферу діяльності, а саме індустрію в якій ви хочете працювати. Важливо, щоб менеджер з продажу мав чітке уявлення про продукт і знав його особливості краще клієнта. Слід пам'ятати, що вивчаючи ринок пропозицій, споживачу не байдуже, хто продає, бо найчастіше саме менеджеру з продажу доводиться виступати в якості консультанта, аналітика і навіть ділового радника свого клієнта.
2
Підготуйте клієнтську базу з осіб, потенційно зацікавлених у пропонованих товарах, роботах і послугах. Вона формується з зачепила маркетингового відділу, а також власного аналізу працівника ринку попиту. В цьому роботі послугу нададуть всі доступні джерела інформації: інтернет, періодика, ділові бази даних і навіть особисті контакти.
3
Заведіть і регулярно актуалізуються календар заходів компаній-партнерів. Добропорядне ділове взаємодія з різними діловими і некомерційними структурами, громадськими та освітніми установами дозволяють значно розширити ринок збуту. Необхідно постійно підтримувати взаємодію з ключовими партнерами та пропонувати їм участь у проведених ними заходах у вигляді презентаційних викладок, виступів, роздачі комерційних пропозицій.
4
Вивчіть ринок пропозицій компаній-конкурентів. Практика показує, що навіть ідентичний по якостям і ціною продукт залежно від деяких причин може мати зовсім різну споживчу популярність. В першу чергу це говорить про якість того, як продукт був запропонований потенційному клієнту. Вивчення досвіду колег дозволяє відшліфувати власні навички, які безсумнівно знадобляться на практиці.
5
Проаналізуйте ринок продажів аналогічних товарів, робіт і послуг на регіональному рівні, а після в масштабах країни. Цю роботу необхідно проводити регулярно для того, щоб з одного боку - бути в курсі галузевих подій і змін, а з іншого - щоб накопичувати досвід вирішення маркетингових задач в інших суб'єктах держави. Як правило, в посадових інструкціях менеджерів з продажу ведення подібної аналітичної діяльності не відбивається. Однак це не означає, що її ніхто не веде. Успішні фахівці не дозволяють собі перебувати в інформаційному вакуумі і постійно підвищують свою кваліфікацію і рівень обізнаності.