Як запалити вуличні ліхтарі в селах.

Вуличне освітлення для багатьох сільських населених пунктів є дуже болючим питанням. Як правило, сільські адміністрації просто не мають коштів на те, щоб забезпечити нормальне освітлення вулиць. Проте навіть з цієї непростої ситуації є вихід.
Вам знадобиться
  • - світлодіодні джерела освітлення.
Інструкція
1
З'ясуйте, чому ваша сільська адміністрація не може забезпечити гарне вуличне освітлення. Швидше за все, відповідь буде традиційним - немає грошей. Зазвичай адміністрації в малонаселених пунктах насилу знаходять кошти навіть на самі невідкладні потреби, в цих умовах мало хто з керівників наважиться витрачати і без того мізерні гроші на повноцінне вуличне освітлення. Результат такого підходу сільським жителям добре знайомий - на більшості вулиць у нічний час в кращому випадку горять один-два вуличних ліхтаря.
2
Дізнатися, які джерела освітлення використовуються у вашому населеному пункті. Як правило, ними є газорозрядні лампи - потужні, але не дуже економічні. Працює така лампа всього кілька років, а з урахуванням витраченої електроенергії вона стає просто золотий.
3
Запропонуйте адміністрації перейти на використання сучасних високоефективних вуличних ліхтарів. Найбільш затребуваними на сьогоднішній день в цій сфері є світлодіодні джерела світла. Вони дуже економічні і невибагливі, гарантований термін служби світлодіодного ліхтаря досягає 10 років. Їх можна використовувати при великому розкиді живлячої напруги, що особливо актуально для сільських поселень. Світлодіодні джерела світла можуть працювати в широкому діапазоні температур, герметичні корпуса виключають необхідність обслуговування.
4
Якщо в адміністрації пошлються на дорожнечу таких ліхтарів, поясніть, що якщо скласти вартість світлодіодного джерела світла з вартістю спожитої ним за 10 років електроенергії і порівняти з аналогічними показниками звичайних вуличних ліхтарів, то саме світлодіодні світильники виявляються найдешевшими. Сільським поселенням такі ліхтарі просто вигідні, оскільки дозволяють досягти дуже великої економії.
5
Можна і взагалі обійтися без витрат на електроенергію, якщо придбати світлодіодні ліхтарі з акумуляторною батареєю і сонячною батареєю. Звичайно, вони й коштують значно дорожче, зате після установки такого ліхтаря можна років на 10 взагалі про нього забути - вдень він буде заряджатися, а при настанні темряви автоматично вмикатися.
6
Якщо у сільській адміністрації дійсно немає можливості придбати нові ліхтарі, спробуйте організувати серед жителів вашого населеного пункту збір коштів для покупки світлодіодних джерел освітлення. На жаль, у нинішній ситуації старе гасло «Порятунок потопаючих - справа рук самих потопаючих», все ще залишається в силі.