В'язана шапка. Як розрахувати її розмір при в'язанні.

Приступаючи до в'язання головного убору, доводиться стикатися з проблемою визначення правильного розміру. Вив'язуючи шапку на себе, можна неодноразово приміряти її в ході процесу, але якщо шапка в'яжеться на когось із близьких, така можливість часто відсутня.
Вам знадобиться
  • - сантиметрова стрічка.
Інструкція
1
Однією з основних мірок, які знадобляться при в'язанні шапки, є обхват голови. Для її зняття сантиметрову стрічку, яку використовують в своїй роботі кравці, необхідно докласти по окружності голови. Вона повинна пройти по найбільш виступаючому місцем чола, потім - над вушними раковинами і зімкнуться ззаду на найбільш виступаючої частини потилиці. Пропускаючи стрічку по лобі, пам'ятайте, що вона повинна проходити на 1,5-2,5 см вище брів. Знімаючи мірки, що не натягуйте стрічку занадто сильно. Площину, яку вона утворює, повинна бути паралельною підлозі.
2
Згідно з результатами вимірювання, спочатку вив'язується дно головного убору. Потім в'яжуться стінки, які формуються шляхом рівномірного додавання петель в кожному ряду. Тому черговими питаннями, що виникають при в'язанні головного убору, є визначення висоти вироби і діаметр дна.
3
Щоб визначити діаметр дна шапки, розділіть обхват голови на 3,14 і відніміть 1-1,5 см. Після того, як діаметр кола зрівняється з отриманим значенням, припиняйте робити надбавки і починайте в'язати вертикально. Щоб шапочка добре облягала голову, більшість майстрів рекомендує чергувати останні ряди з рядами без надбавок.
4
Наприклад, ви в'яжете шапку стовпчиками з накидами. Ширина одного ряду становить приблизно 1 см. Необхідний діаметр - 13 см. Коли коло досягне діаметра 9 см, починайте чергувати ряди: один ряд в'яжіть без надбавок, один - з збільшеннями. Потім повторіть те ж саме. Після цього до необхідної довжини в'яжіть прямо.
5
Для визначення довжини виробу розділіть обхват голови на три. Для шапочки-тюбетейки, ледь дістає до вух, прибавки зовсім не потрібні. Якщо шапка доходить до середини вуха, додайте 1,5-2 см. Для вироби, який закриває вуха, треба додати 3 см.