Як навчитися говорити красиво і вільно.

Уміння говорити красиво і вільно - важлива складова соціального життя людини. Як і в будь-якій справі, для вдосконалення навичок розмови потрібно виконувати спеціальні вправи і покращувати свою майстерність.
Інструкція
1
Шукайте будь-які можливості для тренування вашої мови. Для цього можна звернутися до вашої професійної діяльності: студенти можуть вступити в наукове співтовариство і виступати на публіці з дослідницькими роботами. А якщо ви працюєте в офісі, то завжди можна попросити начальство доручити вам підготовку доповіді або звіту, з яким ви також виступите перед колегами.
2
Тренуйте спонтанність. Говорити без підготовки спочатку здається дуже складним, але надалі це допоможе вам поліпшити свою промову і зробити її вільною. Для цього частіше знайомтесь та спілкуйтесь з новими людьми. Вчіться швидко підбирати тему для розмови залежно від ситуації, а також швидко реагувати на репліки співрозмовника.
3
підучити граматичні та синтаксичні норми російської мови, якщо у вас проблеми з правильним побудовою речень або окремих фраз. Якщо ж ви відчуваєте труднощі з пошуком потрібних слів, то можна почитати різні словники та лексичні збірники. Обов'язково зверніть увагу на наголос у словах.
4
Читайте більше книг. При цьому краще робити це вголос. Крім того що це значно покращить ваш словниковий запас, ви навчитеся робити акцент на потрібних словах при розмові з іншими людьми, говорити і висловлюватися ясніше.
5
Застосовуйте стандартні вправи для тренування промови, якими користуються диктори, політики та інші люди, яким важливо навчитися говорити красиво і вільно. Швидко і вголос вимовляєте різні скоромовки (можна ускладнити вправу, поклавши невеликий предмет в рот або вимовляючи скоромовки на бігу). Говорите, дивлячись на своє відображення в дзеркалі, уявляючи, що розмовляєте з іншою людиною або публікою. Читайте доповіді та вимовляєте мова перед вашими друзями або родичами.
6
Намагайтеся не затинатися, що не ковтайте слова, зберігайте рівний тембр голосу. При цьому додайте вашої мови емоційності: використовуйте більше питальних і окличних речень, частіше звертайтеся до цитат відомих людей. Можна навіть додати трохи гумору. Все це зробить вашу мову по-справжньому красивою і вільною.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=zN9ssF39aqQ
Уміння красиво говорити дано не кожному. Дуже часто людина не може донести свою думку до співрозмовника. Нікому не хочеться, щоб його мова була непевною і нецікавою. Як навчитися правильно говорити і добитися успіху в красномовстві?
Вам знадобиться
  • Магнітофон або диктофон
Інструкція
1
Поповнюйте свій словниковий запас. Намагайтеся щодня вивчити хоча б одне нове слово. Особливо це стосується людей, які змушені використовувати у своїй промові велика кількість спеціальних термінів. Говоріть тільки про те, в чому ви дійсно розбираєтеся.
2
Приділіть особливу увагу емоційному забарвленню мови. Міняйте інтонацію, виділяйте голосом головні думки і допомагайте собі красивими жестами. Це обов'язково приверне увагу співрозмовників і запам'ятається ними.
3
Будьте оратором. Не бійтеся виступати перед великою кількістю людей. Для зняття страху пишіть невеликі виступи на папері і відпрацьовуйте їх перед дзеркалом. Попросіть близьких людей послухати вас і оцінити вашу мову. Репетируйте під час дружніх посиденьок і свят - говорите тости, ведіть вечір. Підвищуйте впевненість у собі.
4
Слідкуйте за інтонацією. Використовуйте різне забарвлення слів при розмові. Для тренування читайте одне і те ж вірш з різною інтонацією - діловим голосом, ласкаво, суворо і так далі.
5
Записуйте свій голос на магнітофон (диктофон) і проводите аналіз мови. Відзначте свої помилки і постарайтеся від них позбавитися. Усуньте слова-паразити і розтягнуті фрази. Прослідкуйте за темпом мови - він повинен бути однаковим, що не прискорюватися або сповільнюватися. Намагайтеся викладати свої думки лаконічно, без тривалих пояснень, відволікань на непотрібні дрібниці.
6
Постійно тренуйтеся. Досягніть бездоганного узгодження відмінків і закінчень. Чи не перескакуйте з теми на тему, будьте послідовні і логічні. При розмові будьте спокійні, доносите свої думки без монотонності. Однак не варто говорити занадто емоційно - це може відлякати слухачів. Звертайте увагу, як кажуть диктори телебачення і радіо. Аналізуйте їх мова і намагайтеся запам'ятати те, що вас привабило.