Розпорядок дня: Як стати здоровим і енергійним.

Правильний вибір розпорядку дня допоможе вам не тільки поліпшити своє самопочуття, але і домогтися кращих результатів в роботі. При цьому важливо враховувати, що не існує ідеального шаблону, який підійшов би всім, тому вам доведеться самостійно вибирати підходящий час для сну або для роботи.
Інструкція
1
Проведіть експеримент, щоб визначити найкращий час для сну. Спробуйте лягати спати в різний час і вирішуйте, який саме варіант влаштовує вас найбільше. Так, наприклад, ви можете лягти в 22:00 і пару годин промучувати від безсоння або піти в ліжко ближче до півночі, міцно заснути і вранці відчувати себе відмінно. До речі, врахуйте, що, згідно Вед, найкращий час для засипання - період з 9 години вечора до півночі.
2
Пам'ятайте про те, що дуже важливі і кількість, і якість сну. Людині слід спати близько 6-8 годин на добу. Це значить, що якщо вам потрібно встати в 6 ранку, ви повинні заснути не пізніше півночі. Зверніть увагу: саме заснути, а не просто лягти в ліжко. Щоб засипати було легше, включіть в свій розпорядок заняття, які допомагають вам розслабитися. Так, наприклад, вечорами перегляд бойовиків краще замінити прогулянкою на свіжому повітрі або прийняттям ванни із заспокійливими ефірними маслами.
3
Визначте, в які години вам найлегше працювати. Це допоможе вам скласти найбільш ефективний план робочого дня. В ті години, коли ви відчуваєте себе ще не прокинувся або вже втомленим, займайтеся рутинними справами, що не вимагають особливої уважності або тим більше творчого підходу. І навпаки, найскладніші завдання варто залишати на той час дня, коли ви енергійні і бадьорі. Це дозволить зробити роботу максимально продуктивною і не змусить вас перенапружуватися в ті хвилини, коли ви не здатні трудитися в повну силу.
4
Обов'язково включіть в свій розпорядок дня відпочинок. Дорослі люди, на відміну від малюків, які відвідують дитячі садки, не можуть дозволити собі такої розкоші як тихий час. Тим не менш, протягом робочого дня потрібно регулярно влаштовувати "п'ятихвилинки відпочинку». Всього за 5-10 хвилин ви зможете відновити сили, щоб працювати ефективніше. Коли саме відпочивати, ви повинні вирішити самі: хтось може робити короткий перерву щогодини, а комусь легше зосередитися на роботі, відпочиваючи по 10-15 хвилин кожні 2-3 години.
5
Не забувайте про здорове харчування. Ідеальний варіант - їсти потроху, але часто. Особливу увагу приділіть вечері: він повинен відбутися не пізніше, ніж за 4 години до сну, інакше ваш шлунок не встигне закінчити свою роботу. Це шкідливо не тільки для фігури, але і для здоров'я.