Що можна зробити з паперу.

Сьогодні магазини іграшок і сувенірів мають розмаїття і достатком вибору, і здається, що здивувати друзів або захопити дитину виробами ручної роботи неможливо. Але це далеко не так. Більшості дітей та дорослих і раніше подобаються іграшки, зроблені своїми руками.
Вам знадобиться
  • - Папір;
  • - ножиці;
  • - клей;
  • - спиця;
  • - акриловий лак.
Інструкція
1
З паперу можна змайструвати безліч різних виробів. Просто підберіть той варіант, який вам підходить і по-справжньому подобається. Найпростішим і, в той же час, найрізноманітнішим видом виробів з паперу є аплікація. Для її виготовлення потрібно взяти аркуш-основу, декілька аркушів паперу різних фактур і кольорів, клей і ножиці. За сюжетну основу можна взяти будь-яку готову картинку або придумати свою.
2
Використовуючи тонкий папір, наприклад, паперові серветки, можна освоїти техніку декупаж. Її суть полягає в тому, що поверхня будь-якого предмета, наприклад, зі скла або дерева оклеивается паперової картинкою, яка потім покривається акриловим лаком для захисту від вологи і вигорання.
3
Деякі речі можна зробити з паперу без використання клею. Це можуть бути вироби, виконані в техніці орігамі та кусудама. Перші робили спочатку з квадратних аркушів одного кольору. Сьогодні орігамі буває простим, модульним і мокрим. Тепер для виготовлення виробів використовуються прямокутні, п'яти-, шести- і навіть восьмикутні листи. У техніці кусудама з окремих модулів складають найкрасивіші кулі, якими можна оригінально прикрасити інтер'єр. Велика кількість схем з інструкціями з виготовлення таких виробів можна знайти в інтернеті. Найпростіші з них сподобається майструвати дітям.
4
Цікаво таке заняття, як кірігамі і Pop-up. Кірігамі - це різновид орігамі, при якій допустимо розрізування паперу ножицями, а Pop-up - техніка, в якій поєднуються елементи кірігамі зі складанням об'ємних паперових конструкцій в одну площину. Виготовлена таким чином листівка нагадує книжку-розкладачку з об'ємним зображенням.
5
Останнім часом став популярним квіллінг. Згідно з правилами роботи в цій техніці, з паперу, скрученої в невеликі спіралі, створюють квіти та різні візерунки. У наслідок ними прикрашають рамки для фотографій, вітальні листівки, подарункові упаковки. Для роботи потрібні тільки папір, ножиці, клей і спиця для скручування паперу.