Як вирощувати хижий квітку в домі: Венерина мухоловка.

Венерина мухоловка, або Діонея мухоловная - некрупное багаторічна трав'яниста рослина з сімейства росянкових, що відбувається з Атлантичного узбережжя Північної Америки. Примітна Діонея тим, що належить до групи комахоїдних рослин. Болотисті грунту, на яких можна зустріти цю квітку, не відрізняються великою кількістю поживних речовин, а тому Діонея поповнює їх запас, отлавливая дрібних мух і комарів.
Вам знадобиться
  • - фунгіцид «Топаз»;
  • - дистильована вода, відповідна ГОСТ 6709-72;
  • - перліт;
  • - верхової торф;
  • - мурашина кислота;
  • - «Епін-екстра»;
  • - деревне вугілля.
Інструкція
1
У домашніх умовах Діона можна виростити з насіння. Для попередньої обробки намочіть серветку в розчині фунгіциду «Топаз», приготованому з пари крапель засобу і склянки дистильованої води. Загорніть насіння у вологу тканину, упакуйте в пластиковий пакет і тримайте протягом двох місяців при температурі 5-7 градусів.
2
Для приготування субстрату замочіть перліт на тиждень в дистильованої воді. Оброблений таким способом компонент грунту змішайте в рівних пропорціях з верховим торфом. Полийте субстрат розчином фунгіциду, розмістіть підготовлені насіння на поверхні ґрунту та накрийте контейнер скляною кришкою або прозорою плівкою.
3
Поставте ємність з Дионео в місце, де можна буде підтримувати температуру повітря в межах +25 градусів. Скориставшись люмінесцентною лампою, влаштуйте в тепличці шістнадцятигодинну світловий день. Насіння Діона проростає протягом 2-4 тижнів. Після того, як у мухоловки з'явиться 2-3 листочка, почніть провітрювати контейнер.
4
Навесні і влітку Діона можна тримати на відкритому повітрі. Не міняйте положення рослини щодо джерела світла. Щоб не ущільнювати грунт і не позбавити коріння кисню, поливайте квітка через піддон. Для цього розведіть краплю 99% мурашиної кислоти в 10 літрах дистильованої води. Налийте підкислену рідину в миску, що стоїть під горщиком з Дионео так, щоб шар води виявився не тонше половини сантиметра. Протягом весняно-літнього сезону підтримуйте цей рівень рідини в піддоні.
5
Для нормального розвитку Діонея потребує періоді спокою, який триває 3-4 місяці. Щоб влаштувати рослині потрібні умови, протягом 30 днів поступово знижуйте температуру в приміщенні, де знаходиться квітка, до 5 градусів. У міру скорочення світлового дня рослина впадає в сплячку. Можна упакувати контейнер з Дионео в пластиковий пакет з отворами для вентиляції і відправити в холодильник. Раз на місяць змочуйте грунт в горщику дистильованою водою.
6
На початку весни обприскати перезимувати мухоловку розчином «Епін-екстра», приготованим з склянки дистильованої води і пари крапель засобу. Через добу пересадите рослина в свіжий субстрат, намагаючись не торкатися пасток.
7
В процесі росту Діонея утворює дочірні цибулини, з яких можна отримати нові мухоловки. Щоб розмножити квітка таким способом відокремте цибулини з парою розвинених корінців від материнської рослини, присипте зріз подрібненим вугіллям і розмістіть посадковий матеріал в свіжому грунті. Таку операцію не варто проробляти частіше одного разу на 3 роки.
Зверніть увагу
Чи не підгодовуйте комахами Діон, яка знаходиться на відкритому повітрі. Рослині, розміщеному в кімнаті, досить 2-3 мух або павуків протягом всього періоду росту. Комахи мають бути в два рази менше розміру пастки.
Венерина мухоловка (мухоловная Діонея) в природі виростає на торф'яних болотах, розташованих на атлантичному узбережжі Північної Америки. Це рослина-хижак, яке живиться комахами. У мухоловки - оригінальні листя, по краях яких розташовані невеликі шипи, що нагадують гострі зуби.
Вирощувати мухоловку в домашніх умовах досить складно, для цього потрібен певний досвід і достатньо часу, щоб забезпечити хижачці умови, наближені до природних.

Умови для вирощування мухоловки

Рослині необхідно сонячне місце, але світло повинне бути розсіяним, оскільки мухоловка не подобається прямі сонячні промені. Найоптимальніше - розташувати горщик на світлому вікні, що виходить на схід або захід. Якщо місце досить темне, рослині необхідно забезпечити досвечивание лампою денного світла. Субстрат в горщику повинен бути завжди вологим, земляний кому не можна пересушувати, оскільки рослина може просто загинути. В період активного росту Діона потрібна додаткова волога, тому потрібно поливати її через піддон, в якому повинна знаходитися постійно вода. Раз в тиждень квітку потрібно занурювати в воду повністю.
Годувати мухоловку не потрібно. Рослина харчується комахами дуже рідко і тільки живими. Кожна пастка здатна перетравлювати тільки 3 рази, після цього вона відмирає.
В зимовий період у мухоловки, як і у багатьох інших рослин, настає період спокою. В цей час її треба помістити в прохолодне темне місце з температурою 0-10оС. Подібні умови надати хижачці нескладно, достатньо поставити рослину на нижню полицю холодильника або перенести в підвал. Рослина сама підкаже, коли це потрібно зробити, зростання припиниться і залишиться всього лише кілька листів-пасток.
Досвідчені квітникарі воліють вирощувати мухоловку в скляній посудині - тераріумі або акваріумі. Тут набагато простіше забезпечити Діона необхідну вологість і освітлення.
З настанням весни рослина потрібно поступово привчати до нових умов, виводячи з зимового періоду. Незабаром з'являться нові пастки і ніжні білі квітки на довгих стеблинках. Як тільки вони відцвітуть, листя збільшаться в розмірі на чверть.

Як садити мухоловку

Підготуйте мухоловка підходящий субстрат. Складіть суміш з верхового торфу, кварцового піску та перліту. Діонея розмножується цибулинами (підземними стеблами). За час розвитку рослини їх з'являється велика кількість. Мухоловку потрібно вийняти з субстрату. Робити це потрібно дуже обережно, намагаючись не торкатися до уловлювачів. Потім акуратно відокремте цибулини і посадіть на нове місце.