Потрібен головний убір? В'яжемо шапочку.

Скромна в'язана шапочка перетворилася сьогодні в стильний головний убір, який цікаво в'язати і приємно носити. Щоб шапка щільно облягала голову, зберігаючи тепло, і була виконана акуратно, важливо дотримуватися при в'язці основних правил і рекомендацій.
Вам знадобиться
  • - пряжа;
  • - спиці;
  • - декоративні елементи.
Інструкція
1
Почніть в'язання шапочки з нижньої частини. Підберіть візерунок і розрахуйте кількість петель, які необхідно набрати. Для цього зв'яжіть зразок розміром 15х15 см. Орієнтуючись на центральну частину зразка, визначте, скільки петель виходить в в'язанні в одному сантиметрі у висоту і в ширину. Кількість петель по ширині помножте на обхват голови. В процесі в'язання виріб нерідко розтягується, тому при підрахунку зменшите обхват голови на 2 см.
2
Набравши потрібну кількість петель на спиці, починайте в'язати рівну частину шапки потрібної висоти. Якщо у шапочки буде відворот, не забудьте додати його величину до висоти вироби.
3
Після того як рівна частина буде готова, приступайте до формування денця. Щоб воно вийшло акуратним, необхідно виконувати рівномірні убавкі. Для цього розділіть всі петлі на 6 клинів і відзначте першу петлю кожного з них за допомогою шпильок або відрізків кольорових ниток. Виконуйте убавкі на початку кожного клину, при цьому друга убавка буде тільки в четвертому ряду, а всі інші в кожному наступному.
4
Коли на спиці залишиться по 1-2 петлі кожного клину, обірвіть нитку і залиште кінець довжиною близько 50 см. За допомогою голки або гачка двічі протягніть її через вільні петлі, затягніть і нею ж виконайте потиличний шов.
5
Все «хвостики», що залишаються на шапочці при зміні кольорів ображати, залишивши 4-5 см, і сховайте кінці всередину виробу. Це завдання легко виконати за допомогою петлеподнімателя або тонкого гачка.
6
Завершальний етап роботи - оздоблення. Найбільш складний варіант обробки - вишивка. Декорувати шапку можна хрестом і гладдю, точково і по всій поверхні. Можна використовувати прийом протягання нитки, при якому декоративна нитка проходить простими стібками через отвори в'язки в різних напрямках. Також можна нашити намистини, бісер, паєтки або приколоти підходящу брошку. Головне в цій справі - помірність і відчуття смаку.