Як в домашніх умовах доглядати за яснами.

Від здоров'я ясен залежить стан зубів в цілому. Проте багато людей часто про це забувають, в результаті отримуючи такі серйозні захворювання, як пародонтоз, гінгівіт, пародонтит. Існує досить багато доступних способів зміцнення і оздоровлення ясен в домашніх умовах.
Вам знадобиться
  • - масаж ясен пальцями; - Масаж ясен зубною щіткою; - Чебрець; - Деревій; - Квітки ромашки; - Муміє; - Зубна паста з біодобавками; - Зубна щітка.
Інструкція
1
Щоб ваші ясна завжди були здоровими, закінчуйте їх масажем традиційну чистку зубів. Масаж ясен є ідеальним і простим засобом, використовуваним для профілактики різних захворювань порожнини рота. Він усуває застійні явища в яснах, покращує обмінні процеси і кровообіг. Все це, в свою чергу, зміцнює і зуби. Правильно виконаний масаж сприяє посиленню відтоку крові і лімфи, що веде до припинення кровоточивості ясен.
2
Перед проведенням пальцевого самомасажу змастіть ясна зубною пастою, до складу якої входять спеціальні корисні біодобавки. Виконуйте масаж ясен вказівним і великим пальцями. Почніть процедуру від центру щелеп, поступово переміщаючись на їх бічні сторони. Напрямок рухів пальців по верхній щелепі повинно бути знизу вгору, по нижній - зверху вниз. Здійснюючи кругові рухи пальцями, намагайтеся, щоб масування ясен було безболісним і легким. Виробляєте масажні рухи послідовно на кожній щелепі. Тривалість масажу повинна бути не менше 5-7 хвилин. Виконуйте процедуру регулярно, один-два рази на день.
3
Проводьте масаж ясен за допомогою зубної щітки. Вам знадобиться окрема щітка, що має м'яку щетину. Перед проведенням процедури занурте щітку в гарячу воду для її розм'якшення. Під час масажу також частіше змочуйте щітку гарячою водою, щоб не травмувати ясна. Техніка виконання такого масажу проста: акуратно погладжуйте щіткою ясна із зовнішнього боку вгору-вниз і вправо-вліво. Слідкуйте за тим, щоб рухи щітки були повільними. Чергуйте горизонтальні і вертикальні рухи для кожної щелепи. Тривалість процедури повинна складати близько 5 хвилин. Після закінчення масажу прополощіть рот аптечним або самостійно приготованим еліксиром для ясен.
4
Приготуйте зміцнюючий ясна еліксир на основі цілющих трав. Візьміть в рівних пропорціях деревій, чебрець і квітки ромашки. Залийте одну ч. Ложку збору склянкою окропу, настоюйте в темному місці протягом години, профільтруйте, додайте в нього 0,2 г муміє. Полощіть отриманим настоєм порожнину рота протягом двох хвилин після ранкової та вечірньої чищення зубів.
Корисна порада
Частіше гризіть сиру моркву і яблука, це сприяє зміцненню ясен.