Як зшити клаптева ковдра.

Ковдра з клаптиків являє собою стьобана текстильний виріб, лицьова сторона якого зшита з строкатих різнокольорових шматочків тканини. Прокладкою для нього частіше служить синтепон або ватин. Таке ковдру завжди можна знайти у продажу, але набагато приємніше зшити його своїми руками.
Вам знадобиться
  • - Бавовняна тканина;
  • - підкладкова тканина;
  • - синтепон;
  • - мерсерізованная нитка;
  • - швейна машина.
Інструкція
1
Основу ковдри найчастіше складають секції клаптів, зшиті за єдиною схемою. Приступаючи до пошиття, зробіть ескіз. Експериментуйте з колірними комбінаціями в межах однієї секції. Намалюйте на картатому аркуші декілька варіантів розташування кольорових відрізків. Виберіть колірне сполучення, яке здалося вам найбільш вдалим.
2
Підібравши тканину в відповідності зі своїм задумом, розкроїте 288 квадратних клаптиків розміром 8Х8 см. Складіть по два клаптя разом лицьовими сторонами і, залишивши по 0,5 см на припуски, прострочите. Шви загладьте на одну сторону.
3
Состроченние парами клапті з'єднайте з іншими парами так, щоб вийшли блоки по чотири. Перед тим як прокласти строчки, сколіть центральні шви шпилькою або змітайте, поєднуючи краю припусків. Виготовте 72 блоку.
4
Складіть блоки лицьовими сторонами і сострочіть ряд, що складається з восьми блоків. Припуски швів заутюжьте направо. Потім виготовте таким же чином другий ряд, але припуски направте наліво. Усі дев'ять рядів з'єднайте разом, складаючи їх лицьовими сторонами і поєднуючи шви. Запрасовують припуски в різні боки. Сострочіть готові ряди разом.
5
Відпрасуйте підкладку. Розкладіть її на рівній чистій поверхні обличчям донизу. Поверх підкладки розкладіть синтепон або ватин. Розпряміть всі нерівності і складки. Клаптевий топ помістіть поверх ватина. Всі три шари акуратно розправте.
6
Починаючи від середини, змітайте або сколіть булавками всі шари. Булавки і стібки при цьому повинні бути спрямовані до країв ковдри, а відстань між ними складати близько 20 см.
7
В центрі покривала, в тому місці, де сходяться чотири центральних клаптика, виконайте перший стібок стяжки. Для цього візьміть голку з мерсерізованной ниткою і проколіть всі верстви наскрізь. Виведіть голку в сусідньому клаптику ближче до першого прокату. Простягнувши нитку вгору, залиште кінчик довжиною 5 см в тому місці, де голка увійшла в перший раз. Проробіть ще один такий стібок, витягніть нитку і, залишивши пятисантиметровий «хвостик», відріжте надлишок. Зв'яжіть нитки квадратним вузлом, стягнувши верстви ковдри. Так стягніть всі крапки, в яких сходяться чотири маленьких клаптика.