Аквилегия: Як вирощувати цю скромницю.

Аквилегия, або водозбір являє собою рід красивоцветущих багаторічників сімейства Лютикова, що нараховує трохи менше сотні видів. Ефектні суцвіття цієї рослини були знайомі садівникам ще в середині XVII століття. Види і сорти водозбору помітно відрізняються за розмірами і термінами цвітіння. Компактні різновиди вирощують як горшечную культуру, а високорослі аквілегіі підходять для багатоярусних квіткових груп.
Вам знадобиться
  • - комплексне мінеральне добриво;
  • - марля;
  • - перегній.
Інструкція
1
Вирощувані в садах аквілегіі непогано розмножуються насінням. У березні підготуйте контейнер із землею, зволожите грунт і розподіліть насіння по його поверхні. Присипте водозбір тонким шаром грунту і прикрийте плівкою так, щоб залишити вільний простір між поверхнею ґрунту і бортиком ємності. Поставте контейнер з насінням в приміщення з температурою від 0 до 5 градусів.
2
Для проростання аквілегіі буде потрібно термін від півтора до трьох тижнів. Зніміть плівку зі сходів і переставте ємність на освітлене місце з кімнатною температурою. Якщо розсада зійшла занадто часто, распікіруйте молоді рослини так, щоб відстань між сіянцями становила не менше 5 сантиметрів.
3
Наприкінці травня розсаду можна висаджувати в квітник. Додайте аквілегію в півтіні на ділянці з пухкої слабокислою грунтом і полийте посадки. Вибравши низькорослий вид водозбору, варто залишити між окремими рослинами проміжок 20-25 сантиметрів. Високі аквілегіі садіть не ближче 40 сантиметрів один від одного.
4
Водозбір зацвітає на другий рік після посіву. Ця рослина вважається невибагливим і не вимагає особливого догляду. Якщо літо виявилося посушливим, регулярно поливайте квітник.
5
Навесні, після сходу снігу, приберіть сухі торішнє листя. Якщо коріння молодих рослин опинилися на поверхні грунту, акуратно заглибити водозбір в грунт і присипте основу куща родючою землею. Підгодуйте квітник комплексним мінеральним добривом.
6
В середині літа, після того, як аквилегия відцвіте, зріжте втратили декоративність квітконоси. На рослини, від яких ви збираєтеся отримати насіння, надягніть марлеві мішечки. Така обережність допоможе уникнути самосіву. Дозрілі насіння можна буде прибрати в серпні.
7
Кущі аквілегіі, які досягли п'ятирічного віку, втрачають декоративність, розпадаючись на кілька слабких груп. Викопайте такі рослини в середині осені, акуратно розділіть їх і розсадите. Присипте підстави кущів перегноєм. Через пошкодження стрижневого кореня деленки зацвітуть через рік.