Як різати тверду підлогову плитку.

Серед різних видів підлогових покриттів керамічна плитка займає особливе місце. Сьогодні вона випускається в різних варіаціях і задовольняє навіть найвишуканішим смакам. Прийнявши рішення покривати підлогу у своїй квартирі плиткою, важливо заздалегідь потурбуватися про придбання інструментів, необхідних для її різання. Адже цілком плитку не вміщає практично жоден підлогу, якого б формату він не був.
Вам знадобиться
  • Спосіб 1: - плиткоріз. Спосіб 2: - каменеріз. Спосіб 3: - гідроабразивний верстат.
Інструкція
1
Технологія різання плитки для підлоги через високу міцності матеріалу зв'язана з деякими труднощами. Тому сьогодні вже використовують плазмову і лазерну різку. Проте найбільш поширеними способами різання поки залишаються гидроабразівная і механічна. У домашніх умовах найбільш доступно застосування механічного різання. Для цього використовується інструмент плиткоріз. Від звичайного склоріза він відрізняється розміром ріжучого коліщатка. Збільшення діаметра на 1,5 см дозволяє різати матеріал на велику глибину.
2
Після того, як проведений надріз плитки, її слід надломити по утвореної лінії. Ця процедура виконується за допомогою металевого зуба, розташованого на нижній частині щипців і куточка - на верхній. Для проведення багаторазових серійних операцій, коли потрібно обрізна плитка однакового розміру, плиткорез оснащений лінійкою-обмежувачем.
3
Також якісно розкроїти плитку можна за допомогою звичайної каменерізної машини. Слід врахувати, що, чим вище частота обертів фрези приладу, тим якіснішим буде рез. Щоб отримати максимально якісний рез, виробляєте лінію надрізу, відступивши від краю не менше 1-0,8 см. Робіть надріз, рівномірно натискаючи на інструмент і прокочуючи його до себе від віддаленого краю плитки. Після правильно виконаного реза на шарі емалі, що покриває плитку, повинна проглядатися канавка.
4
Різка, описана в попередніх кроках, використовується для виконання прямого різу. Для додання плитці будь-яких непрямолінійних форм знадобиться гидроабразівная різка. Верстат для даного виду різання працює таким чином: вода, змішана з абразивним речовиною, під сильним тиском надходить у головку верстата. Там вона проходить крізь дрібне отвір розміром 0,1 мм. Тонка цівка прорізає матеріал з високою швидкістю. Вода розкроює граніт, не порушуючи при цьому цілісність структури, не залишаючи задирів і відколів. Ширина різу варіюється в межах від 0,5 до 1,5 мм, точність становить не менше 0,1 мм.