Як зробити піраміду шампанського.

Піраміда з келихів з шампанським є яскравою деталлю різних урочистих заходів: ювілею, презентації або весілля. Шипучу піраміду зовсім не обов'язково замовляти в святковому агентстві, спробуйте зробити її самостійно.
Вам знадобиться
  • - 55 келихів;
  • - 16 пляшок шампанського;
  • - столик для піраміди;
  • - скатертину;
  • - піднос ;
  • - штопор;
  • - прикраси для столу;
  • - картон;
  • - лід.
Інструкція
1
Визначтеся з розмірами майбутньої піраміди. Кількість використовуваних келихів залежатиме від числа запрошених гостей. Краще для першого разу зробити невисоку конструкцію, наприклад, з 55 або 35 штук. Підготуйте підходящі фужери. Ідеальними для каскаду є широкі фужери-блюдця або келихи для мартіні.
2
Перед тим як робити піраміду з шампанського, порахуйте необхідну кількість пляшок цього напою. Можна скористатися такою формулою: однієї пляшки ігристого вина об'ємом 0,75 л вистачить на 3,5 келиха піраміди. Так, наприклад, для піраміди, що складається з 55 келихів, вам знадобиться 16 пляшок шампанського.
3
Виберіть надійну і стійку меблі для піраміди. Добре виглядає піраміда з шампанського, розташована на круглому невеликому столику, вкритому скатертиною з «спідницею», яка повністю приховує ніжки стола. Поставте на столик тацю, щоб захистити скатертину від ненавмисно пролитого шампанського.
4
Починайте складати піраміду. Для будівництва нижнього ярусу візьміть 25 келихів, якщо всього їх буде 55. Розставте келихи нижнього ярусу у вигляді квадрата, кожна зі сторін якого складатиметься з 5 келихів. Намагайтеся, щоб ряди були рівними і щільними і йшли паралельно один одному. Після закінчення побудови квадрата вирівняйте його лінії шматком картону.
5
Візьміть 16 фужерів для формування другого ярусу. Розташовуйте їх так, щоб денце кожного келиха стояло зверху на чотирьох фужерах з нижнього ярусу. Ставте келихи рівно, не поспішайте, робіть ряди паралельними.
6
Точно таким же чином, як ви встановлювали другий ярус, вишиковуйте інші ряди - третій, що складається з дев'яти келихів, четвертий - з чотирьох. На самій вершині піраміди поставте останній келих.
7
Заповнюйте келихи шампанським, коли зберуться всі гості. Обережно вливайте напій в самий верхній келих, поступово їм заповняться фужери на всіх ярусах. Наливайте шампанське в верхній келих рівномірно тонким струменем. Звідти воно буде переливатися в другий рівень і так до самого останнього. Якщо піраміда побудована правильно, мимо келихів проллється буквально кілька крапель, причому з самого нижнього рівня.
8
Готову піраміду прикрасьте пелюстками квітів або поставте ємності з сухим, ефектно димлячим, льодом.
Корисна порада
Врахуйте, що при найменшому зміщенні келихів ваша піраміда може розсипатися. Тому, перш ніж приступати до спорудження великих конструкцій, потренуйтеся на маленьких.