Як зробити хендгам будинку.

У першій половині 40-х років XX століття в процесі пошуку синтетичних замінників каучуку був створений кремнійорганічний полімер з цікавими властивостями. Зроблену з нього іграшку, яку називають хендгам, або жуйка для рук, можна м'яти і розтягувати. Шарик з цього матеріалу розтікається по столу калюжкою, але відскакує від стіни, якщо його кинути. У домашніх умовах можна виготовити матеріал, за властивостями схожий на полімер, з якого роблять хендгам.
Вам знадобиться
  • Для першого способу:
  • - клей ПВА;
  • - тетраборат натрію в гліцерині (бура в гліцерині);
  • - барвник.
  • Для другого способу:
  • - силікатний клей;
  • - 96% етиловий спирт.
Інструкція
1
Один з найвідоміших рецептів виготовлення домашнього хендгама припускає використання клею ПВА і бури в гліцерині. Вилийте в стакан або скляну банку упаковку канцелярського клею ПВА. Якщо хочете отримати кольорову жуйку для рук, подкрасьте клей невеликою кількістю гуаші. Енергійно перемішайте ПВА і барвник дерев'яною паличкою. Незабарвлений хендгам буде білим.
2
Влийте в ємність невелика кількість тетрабората натрію в гліцерині. Цю рідину, що володіє антисептичною властивістю, можна виявити в аптеці. Від кількості антисептика залежить консистенція майбутньої жуйки для рук: чим більше тетрабората натрію буде додано в клей, тим більш рідким вийде результат.
3
Дерев'яною паличкою змішайте тетраборат натрію з клеєм. Через кілька хвилин вийшла маса почне густіти. Намотайте її на мішалку і вийміть з ємності.
4
Якщо речовина стало щільним раніше, ніж ви встигли повністю з'єднати компоненти, перекладіть майбутній хендгам в пластиковий пакет і розімніть його руками. Зроблена за цим рецептом жуйка для рук не залишає плям, вільно відокремлюється від предметів, на яких лежить, а кулька, скачаний з неї, розтікається по поверхні. Правда, на відміну від оригінальної іграшки домашня жуйка для рук не відрізняється довговічністю.
5
хендгам можна зробити з силікатного клею і етилового спирту. Вилийте клей в глибоку ємність і додайте в неї кількість спирту, що не перевищує одну п'яту обсягу використаного клею. Вливши занадто багато спирту, ви відразу отримаєте тверде крихке речовина, а тому додавайте другий компонент по краплині.
6
Коли рідина в ємності почне мутнеть, розмішайте її дерев'яною паличкою. У розчині почнуть з'являтися пластівці білого кольору. Енергійно помішуючи клей зі спиртом, дочекайтеся, поки майже вся суміш не перейде у тверду форму. Вийміть пластівці з ємності і видаліть з них залишки рідини, стиснувши вийшло речовина. Такий хендгам буде зберігати свої властивості протягом декількох годин.
Зверніть увагу
Не знаєте як зробити хендгам в домашніх умовах? У нас є пару рецептів приготування хендгама, в домашніх умовах. Далі, беремо цю масу в руки і промиваємо її в холодній воді. Все, саморобний хендгам готовий. З нього можна ліпити що завгодно. При ударі об підлогу, він підстрибує майже на метр, а якщо різко вдарити по хендгаму, то він розсиплеться на шматочки.
Корисна порада
Для того, щоб зробити хендгам нам знадобиться: 1) Ємність (це може бути все, що завгодно - пластиковий стаканчик, баночка і т.п. 2) Клей ПВА 3) Дерев'яна паличка (вона ж сірник, зубочистка, ложка, олівець.