Як своїми руками зробити сабвуфер.

Стандартні колонки не завжди дають якісний об'ємний звук. Домогтися гарного звучання в домашніх умовах можна, підключивши сабвуфер. Це пристрій можна придбати в музичних магазинах, а можна і зробити самостійно.
Вам знадобиться
  • - динамік; - Фанера; - Програма WinISD 0.44; - Лобзик; - Клей ПВА; - Металеві скоби; - Повсть, поролон або вата; - Герметик; - Самоклеящаяся плівка.
Інструкція
1
Купіть дешевий динамік. Підійде і динамік зі старої колонки. Приступати до виготовлення корпусу слід, знаючи параметри динаміка.
2
Спроектуйте короб сабвуфера. Для цього найкраще скористатися програмою WinISD 0.44. Без допомоги цього додатка новачкові буде складно правильно розрахувати всі параметри і зібрати дійсно працюючий корпус. В програму необхідно ввести параметри динаміка. Ви можете вибрати одну з чотирьох різновидів короба. При виборі орієнтуйтеся на свої технічні можливості і те, який звук ви хочете отримати в результаті.
3
Виріжте з листа фанери необхідні деталі. Скріплюється корпус за допомогою клею ПВА і металевих дужок. У задній стінці просвердлите отвори для проводів. Знімною краще зробити одну з бічних стінок. Кріпитися до короба вона буде за допомогою двох рейок, які потрібно приклеїти до внутрішньої сторони стінки зверху і знизу. Відстань між рейками має відповідати висоті отвору в коробі. Можна також кріпити знімну кришку на магніти.
4
У передній стінці виріжте круглий отвір, що збігається за розміром з динаміком. Помістіть в нього динамік і закріпіть герметиком. Проводи від пристрою пропустіть через отвори в задній стінці.
5
Для отримання якісного звуку необхідно максимально загерметизувати корпус сабвуфера. Прокладіть його зсередини повстю, поролоном або ватою. Оптимальний шар ізоляції повинен складати приблизно 2 см. Знімна стінка також потребує особливої герметизації в місцях стику. Для посилення ізоляції швів можна використовувати стрічку поролону, закріплену металевими скобами або клеєм.
6
Підключіть дроти динаміка до блоку живлення і джерела звуку. Щоб сабвуфер придбав більш привабливий вигляд, обклейте його плівкою з імітацією текстури дерева або металу.