Флайледі: Як стати окриленої домогосподаркою.

Флай-леді - система планування часу і ведення домашнього господарства, розроблена американкою Марлой Силли. FLY - абревіатура від англійських слів finally loving yourself, що означають «нарешті любляча себе». Дієслово to fiy означає «літати». Ця дивовижна система допомагає багатьом жінкам в усьому світі не лише зробити свій будинок затишніше, але і бути успішними у всіх сферах життя.
Інструкція
1
Щоб стати «окриленої домогосподаркою», навчитеся планувати свій час: день, тиждень, місяць і т.д. А потім дійте згідно з планом. Першим ділом створіть у своєму будинку місце, яке уособлює ідеальний порядок. Автор системи - Марла Сіллі - пропонує таким місцем вважати раковину на кухні. Постарайтеся завжди підтримувати в ній чистоту і поступово поширюйте аналогічні звички на всі інші місця в будинку.
2
Щоденна робота в системі флай-леді називається «рутини». У всіх вони можуть бути різними. Ранкова - приведення себе в порядок, завантаження білизни в пральну машину, сніданок, миття посуду і т.д. Вечірня - перевірка домашнього завдання у дітей, планування завтрашнього дня і т.п. Носіть будинку зручну і красиву одяг. Щоб не розпускатися і відчувати себе у формі, Марла Сіллі радить одягати взуття на шнурівці. В трудноснімаемой взуття навряд чи виникне бажання прилягти на диван, щоб погортати журнал, адже доведеться нагинатися, розв'язувати вузол.
3
Навчіться позбавлятися від мотлоху, так вам буде набагато легше підтримувати порядок. Хоча б раз на місяць викидайте з дому 27 непотрібних речей: косметику і ліки з вийшли терміном придатності, невдалі сувеніри, старі прочитання журнали, одяг, яка стала мала або вийшла з моди. Жалко щось викинути - віддайте нужденним. Якщо з чим-небудь так і не зважилися розлучитися, складайте в окремий пакет і ховайте подалі на півроку. Після закінчення цього терміну викидайте пакет, не заглядаючи всередину. Адже за цей час ви вже забули про його вміст, але раз воно досі не знадобилося, значить, без нього можна прожити.
4
Постарайтеся не купувати нове, поки не позбудетеся від старого. Придбали пару кухонних рушників, відразу ж відправте старі в сміттєвий бак. Поки не використовуєте наявні запаси круп, макаронних виробів або консервів, не купуйте нові продукти. Це дозволить розчистити місце в шафі на кухні і заощадити гроші.
5
Одне з важливих положень системи флай-леді: завжди і відразу прибирати за собою. Адже вимити кухонну раковину або протерти плиту відразу після миття посуду або приготування їжі набагато простіше, ніж потім витрачати годину і більше на те, щоб відтерти жирні, в'їдаються в кахель, плями. За дві хвилини в день приділяйте прибиранню «гарячих точок». Такими можна вважати ті місця в будинку, куди, поклавши що-небудь вранці, - до вечора отримаєте купу сміття. Приміром, тумбочку біля ліжка, журнальний столик або поличку в передпокої.
6
Розділіть квартиру на зони і заплануйте для кожної з них свій час. Приміром, цього тижня ви ретельніше будете забиратися на кухні, а на наступній - у спальні або ванній кімнаті. Постарайтеся щодня на прибирання зони витрачати не більше 15-30 хвилин. Таким способом ви зможете уникнути виснажливих генеральних прибирань, коли за один день необхідно привести в порядок весь будинок.
7
І ще один важливий постулат флай-леді: не забувайте балувати себе. Адже ця система споконвічно й задумана для того, щоб звільнити вас від побуту і дати відчути себе жінкою. Намагайтеся щодня дарувати собі хоча б півгодини - улюблена передача по телевізору, ванна з аромамаслами або педикюр. Звільніть вихідні від прання і прибирання і присвятіть їх родині, читання улюблених книг, зустрічам з друзями.