Як використовувати книгу відгуків і пропозицій для захисту своїх прав.

Якщо ви незадоволені обслуговуванням у магазині, ресторані або іншому закладі, не варто з'ясовувати стосунки і скандалити. Можна вчинити більш цивілізовано і позначити свої претензії у книзі відгуків та пропозицій. З її допомогою ви можете звернутися безпосередньо до керівництва закладу та захистити свої права.
Інструкція
1
Пам'ятайте, що у кожного споживача є право викласти в книзі відгуків та пропозицій будь-яку претензію. Навіть якщо вас зачепили такі дрібниці, як брудні столи в ресторані, занадто гучна музика, недоброзичливе вираз обличчя персоналу, ви можете на них поскаржитися. Серйозні ж проступки - обрахування, грубість або відверто поганий сервіс - необхідно відзначати в обов'язковому порядку.
2
Отримайте книгу відгуків і пропозицій, звернувшись до адміністратора або у відділ сервісу. Вона повинна бути надана на першу вимогу. У клієнтів також є право не оголошувати персоналу то, що викликало невдоволення.
3
Дізнатися, чи розрахована книга відгуків та пропозицій на весь обслуговуючий персонал. Наприклад, служба охорони, прибиральники і т.д. можуть бути зареєстровані на іншу юридичну особу, яка в такому випадку і повинно буде надати книгу скарг.
4
Прокрутіть книгу і зверніть увагу, як у закладі реагують на скарги клієнтів. Відповідно до правил оформлення, кожна скарга повинна супроводжуватися реакцією керівництва. У спеціально відведеному полі посадову особу підприємства вказує, які були вжиті заходи, запевняючи своїм підписом.
5
Викладіть на чистій сторінці свою претензію. Постарайтеся зберігати коректність і чемність, уникайте образ і помилкових звинувачень. Якщо вам потрібно поскаржитися на певного співробітника, вкажіть його прізвище і посаду. Уточнити дану інформацію можна у самого представника закладу або в адміністрації. Пам'ятайте, що по праву імена та прізвища співробітників повинні видаватися на першу вимогу клієнта.
6
Розпишіться в спеціально відведеному полі або залиште скаргу анонімною. Графи «Домашня адреса» та «Домашній телефон» заповнювати не обов'язково. Це потрібно робити лише в тому випадку, якщо ви хочете, щоб відповідальна особа зв'язалося з вами надалі і повідомило про дії, прийнятих у відповідь на вашу претензію.