Як вивчити англійську мову самостійно.

Для сучасної людини англійську мову служить не тільки засобом спілкування, але й дає можливість просунутися по кар'єрних сходах. Буває, що час для відвідування спеціалізованих курсів з опанування мовою виділити дуже складно, тому доводиться сподіватися тільки на свої сили. Якщо ви вирішили вивчити англійську мову самостійно, почніть з постановки цілей.
Вам знадобиться
  • - навчальні посібники з англійської мови;
  • - робочий зошит;
  • - авторучка;
  • - DVD-плеєр;
  • - MP3-плеєр;
  • - відеоматеріали англійською мовою;
  • - аудіокниги на англійській мові.
Інструкція
1
Визначте, для чого вам потрібна англійська мова. У процесі самостійного навчання вам доведеться постійно мотивувати себе, виділяючи час для занять і витрачаючи зусилля, тому важливо знайти вагому причину, яка стане для вас універсальним мотиватором. Залежно від вашої ситуації метою може стати туристична поїздка, навчання в закордонному університеті, робота в престижній іноземній компанії.
2
Налаштуйтеся на серйозну кропітку роботу. Пропоновані повсюдно так звані сучасні технології оволодіння мовами, які нібито здатні за місяць змусити вас вільно говорити англійською мовою, вселяють непотрібні ілюзії. Навчання мови може зайняти кілька місяців зосередженої самостійної роботи, а щоб оволодіти мовою досконало, може знадобитися кілька років.
3
Почніть вивчення англійської мови з алфавіту і постановки вимови. Без знання того, як вимовляється та чи інша буква англійського алфавіту, буде складно користуватися словником, прочитати абревіатуру і навіть просто продиктувати своє ім'я по телефону.
4
Оволодівши алфавітом, переходите до заучування слів. Обов'язково обмежте себе певними часовими рамками. Наприклад, поставте собі мінімальну задачу за місяць вивчити п'ятсот нових слів. В день це складе всього лише 15-20 лексичних одиниць. Неухильно дотримуйтеся свого плану. Важливо не просто заучувати будь-які слова, а намагатися спочатку перекладати англійською мовою той мовної набір, який ви звикли використовувати щодня. Це позбавить вас від необхідності вивчати ті слова, які можуть вам ніколи і не знадобитися.
5
Для швидкого повторення пройденого матеріалу заведіть собі окремий зошит-словник. Виписуйте в зошит освоєння вами слова і вподобані вираження. Важливо вести записи від руки, оскільки це підключає моторну пам'ять і сприяє кращому засвоєнню нового матеріалу. Ще одним цінним інструментом для самостійного вивчення англійської мови можуть стати окремі картки, з одного боку яких написано слово по-російськи, а на звороті - його англійський еквівалент.
6
Паралельно з накопиченням словникового запасу почніть освоювати основи англійської граматики. Це дозволить вам правильно будувати фрази з вивчених слів. Намагайтеся якомога більше заучиваемого матеріалу вимовляти вголос.
7
Для розвитку навичок розуміння іноземної мови переглядайте на DVD фільми і відеоматеріали англійською мовою, без перекладу. Бажано при цьому мати при собі зошит і ручку. Відключайте субтитри і намагайтеся сприймати на слух окремі слова і вирази. Поставивши програвач на паузу, не полінуйтеся звернутися до словника за пошуком значення почутого нового слова. Гарною підмогою стане і періодичне прослуховування англомовних радіостанцій, в першу чергу новинних каналів.
8
Скористайтеся MP3-плеєром, щоб у вільний час прослуховувати книги англійською мовою. Це також дозволить вам зрозуміти лад мови і відчути її мелодику. Зручно при цьому мати під рукою текстовий варіант книги для паралельного читання. Особливо цінним навик одночасного прослуховування і читання буде на початковому етапі оволодіння мовою.
9
Зробіть вивчення англійської мови своїм пріоритетом, не боячись жертвувати для цього малозначними повсякденними справами. Плануючи час для занять, прагнете займатися по 20-30 хвилин, потім перемикатися на інші справи, після чого знову приділити увагу мові. Перерви в роботі зроблять навчання більш ефективним.
При вивченні англійської мови важливі і бажання досягти результату, і правильна програма, і хороший учитель, і навіть грамотно підібрані підручники. Але що, якщо немає ні вчителі, ні знаючого помічника, а бажання, тим не менш, присутній? Як вивчити англійську самостійно і отримати максимальну віддачу в процесі?
Інструкція
1
Правильно визначитися з період, за який ви хочете вивчити мову. Рівні володіння мовою бувають різні. Якщо ваша мета - просто вміти замовляти страви в ресторані, то на на досягнення такого рівня володіння піде менше місяця, враховуючи всю витонченість кулінарних термінів. Якщо ж ваша мета - володіння по-справжньому, то є розуміння різних діалектів, здатність говорити, не думаючи, читати газети, класичну літературу і дивитися новини, розуміючи швидку мову, це має на увазі зовсім інші часові витрати - 5 років або, при максимальній мотивації, 3 роки. З дедлайном (англ. Deadline) починаючому студенту потрібно визначитися відразу, адже управління часом - один з головних чинників успішного вивчення іноземної мови.
2
Спробуйте розпланувати свій день так, щоб щодня у вас був як мінімум годину (мінімум!), А краще два-три на вивчення язика.Запомніте, що будь-яка мова потребує щоденної практики. Навіть ті, хто можуть сказати, що володіють вільно тією чи іншою мовою, втрачають вправність, якщо не практикуються протягом більше, ніж двох місяців.
3
Варто відзначити, що процес вивчення іноземної мови складається з трьох основних частин: вивчення граматичного ладу мови (синтаксис, часи та ін.), Поповнення словникового запасу та відпрацювання правильної вимови. Саме в такому порядку і повинні розкладатися пріоритети при вивченні мови на початкових щаблях, в проміжний період і на останніх стадіях.
4
Новачок повинен насамперед зрозуміти граматику і відмінність часів в англійській мові. Без знання елементарних правил і синтаксису подальше засвоєння словникового запасу і фразових дієслів буде дуже важким. Студент середнього рівня, засвоївши граматику, повинен перейти до читання класичної літератури, перегляду новин і фільмів - в процесі відбуватиметься поповнення словникового запасу і засвоєння вимови. Просунутий студент, враховуючи те, що він вже знайомий і з синтаксисом і має пристойний словниковий запас, повинен 100% часу приділяти практиці говоріння - тільки так буде формуватися правильна вимова і зникати акцент.
5
Постарайтеся оточити себе всім, що так чи інакше пов'язане з країною мови, що вивчається або самим мовою - слухайте музику на вивчається мовою, дивіться фільми і спілкуйтеся з англомовними людьми: чим швидше ви поринете в цю незнайому середу, тим легше вам буде по приїзді в країну мови. Ідеальним варіантом, звичайно ж, можна назвати моментальний переїзд в країну мови - вимушене спілкування з іноземцями та англоговорящая середу скоротять період вивчення вдвічі, а то й утричі.
6
Останній, але не менш важливий пункт - правильно підібрана література та навчальні матеріали. Незважаючи на те що ви збираєтеся вивчати мову самостійно, буде не зайвим попросити поради у знаючої людини: професори, вчителі чи того, хто вже виконав вашу мрію і вивчив англійську самостійно. Ради можуть стосуватися не тільки самої програми вивчення, але також того, які підручники підійдуть для вас найкраще і яка класична література не буде складна на перших етапах.