В Яких продуктах міститься вітамін К.

Вітамін До необхідний для утворення в печінці речовин, що регулюють згортання крові. Він допомагає виводити з організму отрути і токсини, що надходять з недоброякісної їжею. Як і більшість вітамінів, він міститься в продуктах харчування.
Вітамін К відіграє важливу роль в утворенні протромбіну - речовини, що відповідає за механізм згортання крові. Також він стимулює м'язову діяльність, нормалізує рухову активність шлунково-кишкового тракту, регулює роботу нирок, сприяє нормальному обміну речовин в кістках, сполучної тканини і попереджає розвиток остеопорозу. Вітамін К існує в різних формах. Зокрема, К1, або филлохинон, мається на рослинах, К2 - менохінон - синтезується в тонкому кишечнику людини і надходить в організм з продуктами тваринного проісхожденія.Наілучшім джерелом вітаміну К є зелені овочі. Так, в листовій капусті міститься до 500 мкг філлохинону на 100 г продукту, в шпинаті - 350 мкг, в брокколі - 220 мкг, в крес-салаті - 200 мкг. Також вітаміном К багаті листя кропиви, щавель, спаржа, зелені томати, плоди шипшини, зелений чай, злаки (пшениця, жито, овес), волоські орехі.В значно меншій кількості вітамін К присутній в продуктах тваринного походження. У цьому сегменті кращі поставщики - свиняча печінка, козяче молоко, яйця (жовтки), вершкове масло, сир. Дуже малий вміст виявляється в яловичині, свинині, шинки, коров'ячому молоке.Поскольку вітамін К відноситься до жиророзчинних, він краще засвоюється організмом, якщо вживати містять його продукти з жирами, наприклад, рослинним маслом. При тепловій обробці вітамін К частково руйнується, крім того, на нього згубно впливають різні кислоти (лимонна, оцтова та ін.). Добова потреба людини у вітаміні К становить 1 мкг на 1 кг ваги: наприклад, при вазі 70 кг потрібно 70 мкг вітаміну До в день. Як правило, при звичайному харчуванні ця норма покривається з лишком, тому авітаміноз або гіповітаміноз К, пов'язаний з недоліком філлохинону і менохінона в раціоні, зустрічається вкрай рідко. Виняток становлять випадки тривалого застосування антибіотиків та інших лікарських препаратів, що обумовлюють обмеження в харчуванні і вживанні деяких продуктов.Особенностью вітаміну К є те, що навіть у великих дозах він абсолютно не токсичний і не викликає несприятливих наслідків для організму. Навпаки, він дуже корисний для правильного кровотворення, особливо пацієнтам у післяопераційний період, жінкам після пологів та новонародженим.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=EsCeX5P1BgU
Для нормального функціонування організму необхідно, щоб з їжею надходили всі необхідні вітаміни. Незнання того, в яких продуктах міститься яке речовина, може призвести до авітамінозу і різних порушень в організмі.

Для чого потрібен вітамін А

Вітамін А, також званий ретинолом - перший вітамін, який був виділений вченими. Це жирорастворимое речовина, яка впливає на безліч процесів, що протікають в організмі людини. Він бере участь у синтезі білків, надає безпосередньо вплив на зростання кісток, волосся і зубів. Впливає ретинол на обмін речовин і формування відповіді імунної системи, розподіл ліпідних відкладень. Вітамін А захищає слизові, шлунково-кишковий тракт, дихальну і сечостатеву системи від проникнення інфекцій.
Дітям для правильного росту і розвитку особливо важливо вживати достатню кількість вітаміну А. Жінкам під час вагітності також слід збільшити дозу ретинолу, щоб плід нормально розвивався.
Вітамін А надзвичайно важливий для зору. Ця речовина відповідає за адаптацію ока до різної міри освітленості, забезпечує нормальне функціонування сітківки, зорових аналізаторів і слизової оболонки.
Саме брак ретинолу в організмі викликає така недуга, як куряча сліпота - ослаблення зору при недостатньому освітленні.
Вітамін А також називають вітаміном молодості. Він бере участь у формуванні нових клітин і відповідає за гладкість і достатню зволоженість шкіри, хороший стан волосся і нігтів.

У чому міститься вітамін А

Дефіцит вітаміну А може серйозно позначитися на здоров'ї, тому слід уважно стежити за своїм раціоном. У великих кількостях ретинол міститься в овочах і фруктах. Їм багаті морква, помідори, капуста, абрикоси, сливи, обліпиха, диня, петрушка, калина, селера. Під впливом термічної обробки частина вітаміну А руйнується, тому літо - це прекрасна можливість наситити їм свій організм. Ретинол має здатність відкладатися в печінці, тому сміливо ласуйте дарами природи і пам'ятайте, що отримані з них речовини ви зможете використовувати навіть зімой.Гріби і бобові також містять ретинол. У першу чергу варто звернути увагу на лисички і зелений горошок - саме в цих продуктах харчування найбільше вітаміну А.Наіболее само багатий ретинолом риб'ячий жир, який рекомендується вживати як дітям, так і дорослим. З інших продуктів тваринного походження слід виділити печінка тріски та яловичу печінку, ікру, маргарин, яєчний жовток, а також незнежирених молоко і слівкі.Прі авітамінозі заповнити дефіцит вітаміну А за допомогою правильного харчування надзвичайно важко. Як правило, доводиться вдаватися до лікування медикаментозними препаратами. Набагато простіше харчуватися правильно і не допустити подібного стану.