Чим небезпечний низький рівень гемоглобіну.

Низький рівень гемоглобіну - явище нерідке. Найчастіше він виявляється при виникненні будь-якого захворювання або в ході звичайного медичного обстеження за аналізом крові. Які небезпеки несе низький гемоглобін?
Гемоглобін є з'єднання заліза і білка, що міститься в еритроцитах. Його основна функція - доставляти з легких в клітини організму кисень і виводити вуглекислий газ. Чим нижче рівень гемоглобіну, тим гірше працює система постачання органів і тканин киснем, в результаті чого вони старіють, в'януть і перестають повноцінно виконувати свої функції.

Брак гемоглобіну в крові викликає анемію, яка тягне погіршення загального стану організму: втома, підвищена стомлюваність , сонливість, головні болі, задишка, прискорене серцебиття, порушення сну, депресивні стани. Зовні низький рівень гемоглобіну проявляється в сухості шкіри, випаданні волосся, ламкості нігтів, растрескивании і блідості губ.

Недолік гемоглобіну призводить до загального ослаблення організму, зниження захисних бар'єрів, схильності до різних інфекцій. Імунна система дає збої, навіть елементарна застуда може викликати серйозні ускладнення. В деяких випадках через розслабленості м'язів виникає нетримання сечі.

Низький рівень гемоглобіну особливо небезпечний для вагітних жінок. Організм вимагає більше заліза, необхідного для забезпечення киснем органів і тканин майбутньої мами і плоду. Гемоглобін при виношуванні дитини падає дуже швидко і відразу починає негативно впливати на плід. Через нестачу кисню (гіпоксії) малюк не отримує достатнього харчування і може сповільнити або взагалі припинити розвиток.

Крім того, гіпоксія плоду загрожує порушеннями в корі головного мозку і нервовій системі в цілому, атрофією різних органів і м'язів . Тому вагітним жінкам слід контролювати рівень гемоглобіну в крові і при необхідності терміново заповнювати дефіцит заліза в організмі.

Щоб підтримувати гемоглобін в нормі, перш за все потрібно правильно харчуватися і вводити в раціон більше продуктів, багатих залізом: печінка, яловичина , телятина, індичка, яйця, пшеничне борошно, гречка, бобові, курага, яблука, гранат і т.д. З продуктів тваринного походження залізо засвоюється краще, ніж з рослинних, а крім того, для його повноцінного всмоктування рекомендується одночасно вживати овочі і фрукти з великим вмістом вітаміну С.

Здоровий спосіб життя сприяє збереженню гемоглобіну в нормі. Потрібно більше ходити пішки, гуляти на свіжому повітрі, займатися спортом, відпочивати на природі. Проте якщо і при правильному режимі харчування і високої рухової активності рівень гемоглобіну стає все нижче, необхідно терміново проконсультуватися з лікарем і почати прийом препаратів заліза.

Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=NmoxUH7aeNI