Що робити, якщо у собаки з'явилася лупа.

Лупа може з'являтися не тільки у людей, а й у тварин. Собаки в цьому плані не виняток, так як у них майже повністю відсутні потові залози, а регенерація шкіри йде безперервно. Але у здорової собаки цього практично не помітно, а от якщо процес відмирання шкіри почав відбуватися швидше, весь підшерсток буквально покривається білими лусочками, це і є лупа. Боротися з нею необхідно, адже поява лупи може свідчити про те, що в організмі собаки не все благополучно.
Вам знадобиться
  • - М'яка щітка; - Зволожуючий крем для шкіри та шерсті; - Вітамінний комплекс.
Інструкція
1
Причиною лупи можуть служити багато факторів, в тому числі і такі захворювання, як поразка паразитами, гормональний дисбаланс, різні захворювання печінки, алергія, грибок, екземи і так далі. Причиною може також стати неправильне харчування, поганий догляд за шерстю, і навіть стрес. Тому вкрай бажано показати собаку ветеринару, він виявить проблему і призначить лікування. Після лікування основного захворювання зазвичай зникає і лупа, але іноді деякий час потрібен додатковий догляд; він допоможе і в тому випадку, якщо причина носить косметичний характер.
2
У більшості випадків від лупи у собак прекрасно допомагають таке домашнє засіб як щоденне розчісування вовни за допомогою м'якої щітки. Цей нескладний масаж підсилює приплив крові до шкіри, що робить її більш пружною і здоровою. Щоб підсилити ефект, нанесіть на гребінець будь зволожуючий засіб для шкіри та шерсті. А ось мити собаку в цей період слід не частіше ніж 1-2 рази на місяць. Не використовуйте засоби від лупи, призначені для людей, так ви тільки висушіть ніжну шкіру собаки.
3
Часто проблеми з лупою виникають через неправильне харчування, особливо через консервантів і хімічних добавок, що містяться в сухих кормах для тварин. Намагайтеся давати вашому вихованцеві більше м'яса і овочів, підберіть хороший вітамінний комплекс. Це допоможе не тільки позбутися лупи, але і поліпшить загальний стан здоров'я тварини.
4
Лупа може з'явитися у собаки в результаті сильного стресу. Шерсть в цьому випадку покривається білим нальотом буквально на очах, а іноді ще й починає випадати. Але коли стрес проходить, здоров'я теж швидко приходить в норму. Швидке відновлення гарантовано і в тому випадку, якщо лупа викликана сухістю повітря під час опалювального сезону. Допоможе зволожувач повітря і спеціальні зволожуючі засоби.