Як ловити щуку на жерлицу. Як зробити жерлицу на щуку.

Основний снастю для лову щуки в будь-який час року є жерлица. Вона має багато конструкцій, але принцип один - щука ловиться на живця, при клюванні вона зриває волосінь із затиску, а далі або сама засікається, або подається сигнал рибалці.
Інструкція
1
Літні жерлиці бувають берегові або плавучі (гуртки). Щоб поставити жерлицу на березі потрібно вибрати місце з чистим дном. Берегова жерлица являє собою V-образну рогульку з дерева з намотаною волосінню у вигляді вісімки. На кінець волосіні прикріплюється металевий повідець з гачком: одинарним, трійником, двійником.
2
Жерлица з вечора вішається на гілку прибережного куща або на встромлений в грунт жердину. На гачок за спинку або через зябра насаджується живець, бажано тих видів, які є об'єктом полювання щуки в даній водоймі.
3
Відмотуємо стільки волосіні, щоб живець міг плавати біля дна, щоб решта волосінь не злітала, її закріплюють в розщепі. Коли щука побачить здобич, вона нападає і проковтує живця, після чого піти вже не може, залишається вранці зібрати улов.
4
Ловля щуки на гуртки вимагає присутності рибалки. Гуртки мають той же принцип, тільки відрізняються формою у вигляді диска. Після насадження живця снасть опускається на воду і дрейфує по водоймі або утримується вантажем на одному місці. Про покльовці можна дізнатися по переверненому кружку. Тоді треба швидко підпливти на човні і підсікти щуку.
5
Ловити на жерлиці можна і взимку. Вибирається місце, де мешкає щука і буриться лунка. Тепер заряджається зимова жерлица. Для цього насаджується живець на гачок, краще одинарний, так як при млявому клюванні щука дуже обережна і може відчути укол трійника.
6
Після опускання наживки в лунку на півметра від дна, закріплюють сигналізатор клювання (прапорець на прутику) і чекають. Як тільки щука схопить живця, прапорець падає (в деяких конструкціях піднімається), рибалка повинен починати швидко вибирати волосінь до того моменту, коли відчується щука. Далі різко робиться підсікання, щоб гачок надійно увійшов в костисту пащу риби.
7
Щука буде відчайдушно опиратися, але послаблювати лісочку можна. Після того, як хижачка втомиться, її підводять до лунки і дістають, крупну щуку витягують багориком.
Історія жерлиці йде у старовину, це споконвіку народне знаряддя лову хижої риби. Воно цікаво простотою своєї конструкції і легкістю застосування. Жерлиці бувають зимовими і літніми, принцип лову обома варіантами однаковий. Однак якщо ви поставили на ніч літні жерлиці, немає необхідності їх стерегти. Щука, схопивши живця, сама себе засікає, а вам залишається тільки зібрати улов вранці.
Інструкція
1
Ловля на жерлиці в теплу пору року зручна з допомогою перевіреної століттями старовинної рогульки. Вона робиться з сучка дерева і схожа на букву «Y» з шириною між ріжками до 60 градусів. На них намотується волосінь (0,5-1мм), що має колір води водоймища, далі вона закріплюється в пазу так, щоб не розмотувати до клювання.
2
На кінець волосіні прив'язується довгий металевий повідець з гачком. Бажано брати великі двійники, але розрахувати максимальний розмір треба так, щоб насаджений за спинку живець не отримав сильних пошкоджень і зміг довго плавати. Живець для щуки вибирається з тих видів риб, на які вона зазвичай полює.
3
Ставлять літні жерлиці зазвичай увечері, зручніше це робити з човна. Місце для лову вибирають тихе, біля кромки прибережного чагарника або заростей водної трави. В грунт встромляють жердину, а на нього підвішують над водою жерлицу . Можна закріпити її на гілці дерева або чагарнику, навислих над водною поверхнею. Опускають живця майже до самого дна і аналогічно ставлять ще кілька жерлиц.
4
Щука, помітивши здобич, налітає на неї і хапає поперек. Потім вона відпливає в сторону, одночасно непомітно для себе зриває волосінь з паза і починає її розмотувати. Щука зупиняється, розвертається і заковтує живця. Відчувши укол гачка, риба починає кидатися і може заплутати волосінь навколо корчів. З цієї причини в таких місцях не варто робити дуже великий запас волосіні.
5
Витягують ліпшу щуку не поспішаючи. Дуже велика хижачка запросто порве волосінь або залишить на гачку замість себе свій шлунок. Намагаючись вирватися, риба буде кидатися з боку в бік, іноді вистрибуючи з води. Утримуйте її, обережно підтягуючи до берега при кожній можливості. Поступово риба втомиться і дозволить підвести під себе підсак.