Як грати по всіх струнах.

Розташування та кількість струн на струнних інструментах технічно не дозволяють витягти звуки одночасно з них усіх. Як правило, під виконанням на всіх струнах одночасно подразумевают дуже швидке арпеджіо.
Інструкція
1
На щипковому інструменті (балалайка, гітара) при грі пальцями затисніть акорд лівою рукою. Великим пальцем правої руки (подушечкою) проведіть по всіх струнах вниз (від найнижчої за звучанням до самої верхньої). Вважайте до чотирьох, на кожен рахунок має припадати удар. Кожна струна повинна звучати з рівномірною гучністю, досить активно, не найголосніше інших звуків.
2
Повторіть цю вправу від першого (самої верхньої по звучанню) струни до останньої тим же пальцем. Потім рештою граючими пальцями в обидва напрямки. Слідкуйте за ритмом і рівністю звучання.
3
Для гри медіатором просто замініть удар пальцем на удар медіатором. Звук повинен залишатися чітким, рівним по темпу і динаміці. Жодна нота не повинна «вилазити» або «провалюватися».
4
В творах для смичкових інструментів вкрай рідко зустрічаються трехзвучного поєднання і практично ніколи четирехзвучние. Як правило, розгорнуті акорди записуються у вигляді арпеджіо короткими длительностями (шістнадцятими). Просто дотримуйтесь вказівок автора в тексті.
Одна з найвідоміших композицій В'ячеслава Бутусова "Гуляти по воді " має безліч варіантів виконання, що розрізняються по складності. Однак нічого надприродного в пісні немає, і зіграти її під силу кожному.
Вам знадобиться
  • - гітара, переважно акустична з металевими струнами;
  • - знання аплікатури акордів (в тому числі Барре).
Інструкція
1
Можна знайти безліч акордів для цієї пісні, але, як правило, вони відрізняються тільки тональністю і невеликими спрощеннями. Оригінал же грається наступним чином: EmС причалу рибалив апостол Андрій, H7А Спаситель ходив по воді . AmІ Андрій діставав з води пічкурів, EmА Спаситель загиблих людей .......... G DВідішь, там на горі Am EmВозвишается хрест: G DПод ним - десяток солдат, H7Повісі-ка на ньому ...
2
Щоб домогтися оригінального звучання, потрібно грати куплет на Барре, приспів на відкритих акордах (Em і H7 ставляться на 7-му ладу, Am - на 5-м).
3
Якщо у вас проблеми з використанням Барре, то грайте зазначеним вище способом, але повністю на відкритих акордах. Це може бути доцільно ще і в тому випадку, якщо ви володієте низьким голосом - вокал щільніше "зіллється" з гітарою.
4
Бій наступний: три удари по 1, 2, 3 струнах, потім 3 удари по 2, 3, 4, потім зміна акорду. Для приспіву бій буде: V_V_v ^ (вниз-пуза-вниз-пауза-слабо вниз-вгору). У підсумку вийде, що куплет скромно звучить на дзвінких перших струнах (які й стали головною особливістю пісні), а приспів, навпаки, - соковито і на всю силу.
5
Грати чи програш після приспіву, залежить від вас. Ідея в тому, щоб зіграти ті ж акорди, що в приспіві, ще раз, але вже мовчки.
6
Другий куплет можна зіграти також, як перший, а можна вже боєм. Оскільки краще прагнути до оригіналу, то все-таки варто перейти на бій, щоб дати мелодії розвиток. При цьому бій залиште той же, що в приспіві, але менше робіть акцент на перших двох ударах, щоб отримати більш рівний звук.
7
Щоб отримати дійсно повноцінну композицію, краще "розкласти" її на дві гітари, тобто другий гітарист виконуватиме соло-партію для куплета (її можна знайти по прилеглій посиланням). При цьому, переважніше гратиме соло на нейлонових струнах, т.к. на них ці партії за визначенням звучать краще.
Зверніть увагу
Не варто змішувати гру на Барре з відкритими акордами (наприклад - Em і Am на Барре, а H7 - відкритий), звучання вийде невизначеним.
Корисна порада
В інтернеті можна знайти безліч відео-переспівувань, в яких представлені інші, авторські варіанти виконання песні.Не обов'язково намагатися бити саме по "трьом струнах". Головне - не зачіпати першу на друге трьох ударах.