Як вести телефонні переговори: Правила етикету.

Телефонні переговори давно є частиною ділового життя. З їх допомогою повідомляють рішення, отримують завдання і звітують, призначають і скасовують зустрічі. Незнання правил етикету телефонних переговорів може призвести до зриву багатьох домовленостей та недовіри з боку партнерів і клієнтів.
Інструкція
1
Попрацюйте над своїм голосом. По можливості запишіть розмову з одним із ділових партнерів на диктофон і прослухайте. Оцініть тембр вашого голосу, швидкість мовлення, інтонацію та енергійність. Щоб голос звучав приємніше, дихання повинно бути рівним, поза - вільної. Посміхайтеся під час розмови - ця виверт допоможе зробити тембр голосу тепліше і приємніше. Постарайтеся позбутися від слів-паразитів, якщо ви їх вживаєте.
2
Готуйтеся до всіх вихідних дзвінків. Сформулюйте цілі розмови, ключові фрази, які ви будете використовувати. Приготуйте блокнот і ручку, щоб робити нотатки в ході розмови. Коли вам дадуть відповідь, не забудьте привітатися, представитися і назвати компанію, представником якої ви є. Робіть невеликі паузи, щоб співрозмовник міг вам відповісти і запам'ятати або записати ваше ім'я. Поцікавтеся, чи може ваш абонент відповісти на ваші запитання. При позитивній відповіді повідомте мети вашого дзвінка.
3
Відповідаючи на вхідний дзвінок, не змушуйте співрозмовника чекати більше 3-4 гудків. Обов'язково привітайтеся і представтесь. Під час бесіди по телефону відверніться від усіх інших справ і розмов. Якщо вам потрібен час, щоб відповісти на питання співрозмовника, запишіть контакти і запропонуйте передзвонити йому, коли ви будете готові. При необхідності переадресування дзвінка точно викладіть суть питання своєму колезі, щоб дзвонив не довелося повторюватися. Після закінчення розмови подякуйте співрозмовника за звернення.
4
Правила телефонного етикету свідчать, що починає прощатися і першим кладе трубку той абонент, який подзвонив. Він же і передзвонює у разі переривання зв'язку. Плануючи телефонна розмова, враховуйте час: невдалими вважаються годину на початку і година в кінці робочого дня, коли у абонента можуть бути термінові справи, а також обідню перерву.