Фрізлайт: Як малювати світлом.

Фрізлайт, або світлове графіті, - це мистецтво малювання світлом. Фотохудожників, які використовували в своїх роботах цю техніку, яка зародилася в 1910 року, називали «променистих». Раніше фотоапаратура, необхідна для малювання світлом, була недоступна для широкого кола фотографів і тому маловідома. Сьогодні справа йде інакше, і Фрізлайт переживає своє друге народження.
Вам знадобиться
  • - Фотокамера;
  • - ліхтарик.
Інструкція
1
Люмінограф (фрізлайтер) створює лінії «малюнка» джерелом світла - дисплеєм мобільного телефону, запальничкою, ліхтариком і т. Д. - І фіксує «малюнок» на фотографії. Світло при цьому являє собою не просто засіб підсвічування об'єкта, а основну художню цінність.
2
Для того щоб «малювати світлом» професійно, крім розвиненого просторового мислення знадобиться хороша фототехніка. Але для початківця фрізлайтера достатньо найпростішої цифрової фотокамери з режимом «нічна зйомка» і світлодіодного ліхтарика. Вчитися фрізлайтінгу краще удвох.
3
Зайдіть в напівтемну кімнату або щільно задерніте віконні штори. Вибравши режим нічної зйомки або час витримки 1-5 секунд в ручному режимі, зафіксуйте камеру на штатив або закріпіть на нерухомому предметі.
4
Якщо ви вчитеся без помічника, встановіть на фотоапараті режим затримки, т. Е. Режим, при якому фотографування станеться через деякий час після натискання кнопки. Якщо, згідно творчому задуму, вас не повинно бути видно в кадрі, одягатиметеся в темний одяг під колір фону. Якщо людина має бути видно, направте на нього розсіяний м'яке світло.
5
Спочатку спробуйте робити ліхтарем хаотичні рухи. Малюйте в просторі і оцінюйте результат. Потім «пишіть» світлом осмислені візерунки, літери і т. Д. Набравшись досвіду, переходите на композиції з великою кількістю джерел світла. Міняйте витримку, діафрагму, світлочутливість.
6
Пробуйте використовувати для люмінографіі ліхтарі різних форм і кольорів, рекламні та ялинкові гірлянди, багатолампові рухомі композиції, люмінесцентні лампи. Цікавий ефект дають такі світловідбиваючі матеріали, як фольга, світла тканина, папір. Використовуючи бенгальські вогні, факели та свічки в умовах вулиці, ховайте їх під прозорі судини, щоб їх не задуло вітром.