Як користуватися барною ложкою.

Барна ложка - один з професійних інструментів бармена, необхідний для змішування коктейлів. Її довжина більше, ніж у звичайної чайної ложки, адже келихи і фужери, в яких подаються ці напої, по висоті відрізняються від чайних чашок. А от обсяг її менше, ніж у чайній ложки - всього 5 м Крім того, на кінці біля барної ложки може бути припаяна вилочка, деталь таблеткообразной або круглої форми. Але найголовніша відмінність - це спиралевидная ручка.
Інструкція
1
Щоб правильно користуватися барною ложкою необхідний певний навик, який, звичайно, прийде з досвідом. Цей інструмент використовують для тих коктейлів, які не вимагають аерації інгредієнтів, їх контакту з повітрям - для цього служить шекер. А ось ложка потрібна, коли вам треба просто охолодити суміш напоїв з льодом, який вже знаходиться в бокалі. Помішуючи коктейль барною ложкою, ви повинні здійснювати плавні рухи в одному напрямку. В ідеалі, при правильному помішуванні не повинно бути чутно навіть дзвону крижинок у келиху - вони всі рухаються з однією швидкістю, не стикаючись і не стикаючись один з одним.
2
Досвідчений бармен зможе правильно визначити і час помішування. Якщо ви будете заважати недостатньо довго, коктейль не встигне охолодитися, якщо ви перестараєтеся, лід розтане і напій буде занадто розбавленим. Якщо розмір колотого льоду великий, кількість перемішуючих рухів може досягати 40, 50 і навіть 60 разів. Контролювати це можна і по тому, наскільки зменшилися шматочки льоду. Жорстких правил тут не існує - використовуйте власну інтуїцію та досвід.
3
Крім розмішування коктейлів, барною ложкою можна вимірювати додаються в них інгредієнти, адже обсяг її відомий. При виготовленні шаруватих коктейлів бармени часто використовують її, перевернувши дном вгору і впершись у край келиха, наливаючи по ложці черговий шар напою. Металева кулька або набалдашник на кінці ложки називається Мадлер і служить для подрібнення і роздавлювання фруктів. Вилочкою зручно користуватися, додаючи в коктейль ягоди або маслини з банки, таблетку використовують і для приготування шаруватих коктейлів і для розминання м'яти з льодом, наприклад, для приготування «Мохіто». Іноді барна ложка має і практичне призначення для того, хто буде пити коктейль - наприклад, якщо її ручка має форму трубочки.
Корисна порада
Майте на своєму арсеналі кілька барних ложок для приготування різних коктейлів.