Як лікувати пальці ніг. Як лікувати грибок на пальцях ніг.

Грибок або мікоз - це інфекційне захворювання. Перші ознаки грибкового ураження спочатку з'являються на шкірі стоп, частіше в міжпальцевих складочках і проявляються червоністю, сверблячкою, печінням, утворенням тріщин і виразок. Без лікування грибок благополучно переселяється на нігті , які надалі змінюють колір, стають жовтими, товщають і шаруються, покриваються різними наростами.
Інструкція
1
Зараження грибковою інфекцією найчастіше відбувається в саунах, басейнах, в готельних ваннах. Грибок любить тепло і вогкість. Заразитися можна і у власній взуття, коли є маленькі тріщинки на шкірі, плюс до них вологі від поту шкарпетки - все це ідеальні умови для розвитку грибка.
2
При появі перших ознак грибкового ураження шкіри і нігтів необхідно терміново звернутися до лікаря - мікологові або дерматолога. Лікар проведе огляд, оцінить всі зміни з боку шкіри і нігтів, зробить діагностичні зіскрібки тканин для аналізу.
3
На фармацевтичному ринку для лікування грибка є високоефективні препарати місцевого та спільної дії. Лікування грибкового ураження дуже тривалий процес. Грибок з шкірних покривів при регулярному нанесенні мазей вже через місяць зникає, а ось на нігтях він залишається майже рік. Крім того, необхідно ретельно дотримуватися гігієни ніг, особливу увагу приділити тому, щоб ноги завжди були сухі.
4
Для захисту шкіри та розповсюдження хвороби можна робити ножні ванни з додаванням невеликої кількості яблучного оцту, обробити уражені місця настоянкою прополісу, маслом чайного дерева. Всі особисті предмети гігієни повинні бути індивідуальні для всіх членів сім'ї (рушники, ножиці, пилочки для нігтів).
5
При початкових проявах хвороби проводиться місцеве лікування у вигляді нанесення на нігтьове ложе антимикотика (протигрибкового препарату) 2 рази на день у вигляді мазі, крему або розчину. Спочатку проводять спеціальну підготовку нігтів - мильно-содова ванночка: таз заповнюють наполовину гарячою водою (50 градусів), додають 1 ст. л. соди і 50 грам господарського мила. Ноги занурюють у розчин на 15 хвилин, видаляються всі рогові нашарування на нігтях манікюрними кусачками і підпилюють пилочкою. Тривалість лікування - до відростання здорових нігтів. З місцевих протигрибкових препаратів можна застосовувати Канізон, екзодеріл, микоспор, низорал. Препарат накладається на уражені нігті і залишається на добу під водозахисним пластиром.
6
У лікуванні грибкового ураження нігтів застосовуються спеціальні антигрибкові лаки: 8% батрафен, 5% лоцерил. Лаком покривають нігті 2 рази в тиждень, лікування займає від 6 до 8 місяців. При неефективному місцевому лікуванні лікар - мікології призначає антимикотики загальної дії (орунгал, дифлюкан, низорал) з урахуванням усіх протипоказань. Системні препарати протипоказані дітям, крім того є серйозні обмеження в одночасному застосуванні з іншими лікарськими препаратами.
7
При важких формах грибкового ураження нігтів доводиться йти на видалення нігтьової пластини з подальшим тривалим лікуванням. Після цього виростає новий ніготь. Після запеклого тривалого лікування зникли зовнішні прояви грибкового ураження, виросли нові нігті , і в завершенні необхідно провести контрольні аналізи через 2 тижні і через 2 місяці. Обов'язково після одужання продезінфікуйте своє взуття, щоб не заразитися знову, так як спори грибка дуже стійкі в зовнішньому середовищі.