Як лікувати ангіну у дітей.

Висока температура, сильний біль в горлі, білястий наліт на мигдалинах? саме такі симптоми характерні для ангіни. Захворювання зустрічається в будь-якому віці, однак у дітей протікає особливо важко. Щоб уберегти зростаючий організм від небезпечних ускладнень, важливо вчасно почати лікування.
Вам знадобиться
  • - антибактеріальні препарати; - Пробіотики; - Антисептичні засоби для горла; - Жарознижуючі; - Шипшина; - Журавлина; - Йод; - Сіль; - Сода; - Люголь.
Інструкція
1
У більшості випадків збудниками ангіни у дітей є стрептокок і стафілокок. Інфекція може потрапити в організм ззовні, а може виникнути і через погано пролікованих зубів або запальних захворювань носових пазух. Переохолодження, ослаблений імунітет, неповноцінне харчування? це і багато іншого також може спровокувати хворобу. Існує декілька різновидів ангіни (катаральна, лакунарна, фолікулярна і т.д.), однак навіть найлегша форма хвороби повинна лікуватися під наглядом фахівця.
2
Для лікування ангіни у дітей найчастіше використовують антибіотики широкого спектру дії («Амоксиклав», «Флемоксин», «Сумамед» і т.д.). Важливо провести курс лікування до кінця, навіть якщо поліпшення настало через 2-3 дні після початку терапії. Паралельно дітям нерідко призначають пробіотики («Лінекс», «Біфіформ», «Хілак-форте» і т.д.), що захищають кишечник від негативного впливу антибактеріальних препаратів.
3
Ангіна супроводжується високою температурою, яка у дітей може ускладнитися фебрильними судомами. Тримайте напоготові жарознижуючі препарати («Еффералган», «Нурофен» і т.д.) і використовуйте їх, коли стовпчик термометра підніметься до позначки 38,5-39 градусів. Не завадить і холодний компрес на лоб? за допомогою цього заходу можна не так знизити температуру, скільки полегшити самопочуття дитини.
4
З першого дня хвороби обробляйте дитині горло місцевими антисептиками. Це можуть бути як спреї («Гексорал», «Тантум-Верде» і т.д.), так і розчини, наприклад, люголь. Якщо дитина вміє полоскати горло, приготуйте йому для цього трав'яний відвар з ромашки або содовий розчин (на склянку теплої води по 1/2 ч.л. солі й соди і 3 краплі йоду). Щоб від полоскань була користь, важливо проводити їх регулярно - хоча б раз на 2-3 години.
5
При високій температурі у дітей часто настає зневоднення, а тому важливо своєчасно заповнювати дефіцит рідини. Приготуйте дитині відвар шипшини або журавлинний морс. Вони багаті на вітамін С, який допомагає організму боротися з інфекцією.