Як лікувати укуси бліх.

Блохи становлять небезпеку не тільки для тварин, але і для людини. Вони переносять різні інфекції і здатні спровокувати алергічну реакцію. Укус блохи виглядає як невелика ранка, оточена червоним ореолом. Однак навіть це невинне, на перший погляд, пошкодження може заподіяти серйозний дискомфорт.
Вам знадобиться
  • - антисептичний мило;
  • - лід;
  • - харчова сода;
  • - мазі, що усувають свербіж;
  • - бальзам «Зірочка»;
  • - антигістамінні препарати;
  • - яблучний оцет.
Інструкція
1
Реакція на укус блохи може бути різною: від легкого свербіння, що проходить за короткий час, до найсильнішого набряку, впоратися з яким можна тільки за допомогою медикаментозних засобів. Як би не виглядало місце укусу, промийте його теплою водою з антисептичним милом. Якщо навколо ранки починає з'являтися пухлина, прикладіть до неї лід. Він прибере набряклість і позбавить від неприємних відчуттів в місці укусу.
2
Якщо в місці укусу виник сильний свербіж, прикладіть до нього содову кашку. Для її приготування чайну ложку харчової соди розбавте невеликою кількістю теплої води. Прикладіть складу до ранки і дочекайтеся, коли він висохне. Зняти свербіж і прискорити загоєння расчесов допоможе також яблучний оцет, змішаний з водою в пропорції 1: 1. Змочіть ватяний диск в розчині і прикладіть його до ранки. Повторюйте процедуру щогодини.
3
Якщо місце укусу розпухло, краще скористатися медикаментозними, а не народними засобами. Змастіть ранку «Фініст-гелем» або бальзамом «Зірочка». Вони усувають свербіж, знімають запалення і прискорюють загоєння. Якщо протягом декількох годин ефекту від лікування не помітно, скористайтеся маззю гідрокортизону. Це досить серйозний засіб, а тому наносити його потрібно тонким шаром і не частіше двох разів на добу.
4
Приймайте антигістамінні препарати, якщо укус блохи спровокував алергічну реакцію. Це може бути «Супрастин», «Тавегіл», «Ломілан» і тому подібні засоби. Бажано перед їх застосуванням звернутися до лікаря.
5
Зверніться до лікаря, якщо на місці укусу виникло запалення або нагноєння. Консультація фахівця не завадить і в тому випадку, якщо навіть невеликі ранки незагойні протягом тривалого часу.
Зверніть увагу
Для попередження повторних укусів обробіть приміщення засобами від бліх, а також пролікувати домашніх тварин.