Як лікувати коросту.

Короста, або саркоптоз - це паразитарне захворювання шкіри, яке викликається мікроскопічним коростяних кліщів Sarcoptes scabiei. Зараження найчастіше відбувається контактним або побутовим шляхом.
Вам знадобиться
  • - мило;
  • - мочалка;
  • - гаряча вода;
  • - препарати для лікування корости;
  • - засоби дезінфекції ;
  • - праска.
Інструкція
1
Основним симптомом корости є свербіж, що посилюється у вечірній і нічний час. Він обумовлений алергічною реакцією організму на кліщів та їх продукти життєдіяльності. Також можливе виявлення на шкірі коростявих ходів, які виглядають як тонкі звивисті смужки з бульбашкою на кінці (везикулою). Крім цього, висип може проявлятися прищиками (папулами) і мокнучими шелушащимися бляшками (екземами).
2
Улюбленою локалізацією коростяний кліщ є ділянки тіла з тонкою і ніжною шкірою: проміжки між пальців, зап'ястя, ліктьові ямки, стопи, зовнішні статеві органи. Коростяві ходи можна спостерігати також в області сідниць, на животі і внутрішньої поверхні стегон. У маленьких дітей висипання можуть захоплювати області обличчя і голови. Незважаючи на характерну локалізацію, свербіж може виникати практично на будь-якій ділянці тіла.
3
Діагноз корости встановлюють, виходячи з клінічних проявів і грунтуючись на епідеміологічних даних. Для уточнення діагнозу може знадобитися лабораторна діагностика на виявлення кліщів, їх яєць і екскрементів. За результатами мікроскопічного дослідження лікар зможе точно поставити діагноз саркоптоз.
4
Для призначення адекватного лікування корости необхідно звернутися до дерматолога. Після уточнення діагнозу він підбере відповідні вам препарати. Основними препаратами, використовуваними для боротьби з саркоптозом, є сірковмісні мазі, бензилбензоат, спрегаль, ліндан, кротаміон, тіобендазол, есдепалетрину.
5
Перед застосуванням будь-якого із засобів рекомендується прийняти гарячий душ з мочалкою і милом для механічного видалення кліщів з поверхні шкіри, розпушення рогового шару епідерми і полегшення проникнення препарату в підшкірне простір. Алергічний коростяний свербіння може зберігатися ще деякий час після лікування.
6
При лікуванні також необхідно провести дезінфекцію приміщень і санітарну обробку особистих речей хворого. Одяг і постільну білизну перуть у гарячій воді або кип'ятять, після чого ретельно пропрасовують з двох сторін гарячою праскою. Людям, з якими тісно контактував заражена людина (особливо статевим партнерам), також рекомендується пройти профілактичний курс лікування.
Короста являє собою заразне захворювання, викликане поширенням коростяний кліщ в шкірі людини. Зараження відбувається при контакті з хворим через рушники, постільна білизна, іграшки, посуд. Людина може легко підхопити коросту в лазні, готелі, літньому таборі, поїзді чи в будь-якому іншому місці, де був порушений санітарний режим.
Інструкція
1
Діагностується короста досить просто. Лікарю необхідно лише оглянути хворого, щоб зрозуміти має місце дане захворювання чи ні. На шкірі виразно проявляються коростяві ходи, що представляють собою світлі смужки довжиною близько 1 сантиметра. Вони добре видно на животі, в пахвових западинах, долонях, внутрішній стороні ліктьових згинів, тобто в тих місцях, де шкіра особливо тонка. Крім того, на шкірі можуть виникнути бульбашки, тріщини, хворого мучить нестерпний свербіж, який посилюється в нічний час.
2
Лікування корости починається з вологого прибирання в будинку і зміни постільної та натільної білизни хворого, яке обов'язково кип'ятиться, прасувати гарячою праскою з двох сторін. Якщо одяг не можна прати, її прасують через вологу ганчірку при максимально можливій температурі. Крім того, зараженому людині слід ретельно вимитися, щоб видалити всіх наявних на поверхні тіла кліщів. Крім цього, гаряча вода сприяє розширенню пір, що полегшує проникнення ліків в шкіру. Лікування корости здійснюється тільки зовнішніми засобами і за допомогою суворого дотримання правил гігієни.
3
При лікуванні корости ефективним засобом є сірчана мазь або мазь, що містить дьоготь, наприклад, мазь Вилькинсона. Її втирають по всій поверхні тіла, особливо ретельно в місцях великого скупчення паразитів (лікті, живіт, пальці). Процедуру проводять ввечері протягом п'яти днів. Після цього необхідно вимитися і поміняти білизну. Однак така мазь протипоказана дітям і людям, що мають чутливу шкіру.
4
Подібну мазь можна приготувати в домашніх умовах. Для цього необхідно взяти 2 чайні ложки сірки, 1 - дьогтю, по 1 столовій ложці топленого сала і господарського мила. Всі інгредієнти потрібно ретельно переміщати і нанести на чисту і суху шкіру хворого. Лікування триває 3-5 днів.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=MmzetakTAOA