Як зробити хендгам.

Хендгам, відомий також як «розумний пластилін» або «жуйка для рук», є однією з найбільш забавних іграшок для дітей і дорослих. Він володіє унікальними фізичними властивостями: хендгам можна кидати як м'ячик, але якщо залишити його на столі - розтечеться як рідина. Ви можете купити «розумний пластилін» в магазині, але його можна зробити і в домашніх умовах.
Вам знадобиться
  • - клей ПВА; - Натрій тетраборат; - Барвник; - Спирт; - Силікатний клей.
Інструкція
1
Купіть в магазині клей ПВА. Обов'язково перевірте його термін придатності - клей повинен бути недавнього терміну виготовлення. В аптеці придбайте натрій тетраборат. Для фарбування хендгама можна взяти харчові барвники, гуаш або зеленку.
2
Вилийте клей в стакан, додайте кілька крапель вибраного барвника і ретельно перемішайте дерев'яною паличкою або олівцем. Коли колір заготовки для хендгама стане однорідним, акуратно влийте 1 чайну ложку натрію тетраборату і продовжуйте активно перемішувати. Суміш почне дуже швидко густіти і збиратися на олівці. Перекладіть її в пакет і гарненько розімніть. Хендгам готовий.
3
Деякі якості саморобного хендгама поступатимуться придбаної в магазині іграшці, проте основні властивості - ставати твердим при сильному впливі і рідким у спокої - у нього спостерігаються. Грати саморобної жуйкою для рук можна близько тижня, зберігати її потрібно в закритій ємності.
4
Для другого рецепта виготовлення хендгама вам будуть потрібні чистий спирт і канцелярський силікатний клей. Змішайте ці два інгредієнти в пропорції 1: 1 і розмішуйте до тих пір, поки маса не стане в'язкою. Потім промийте вийшов хендгам під струменем холодної води. Така іграшка має гарну стрибучістю, але, на жаль, швидко твердне і руйнується.
Зверніть увагу
Хендгам - справжній борець зі стресами і неврозами. Він дуже м'який, еластичний і не прилипає до рук. Під час гри з ним масажуються активні точки на долонях, завдяки чому поліпшується мозкова активність і робота внутрішніх органів, йдуть втому і роздратування, підвищується емоційний фон людини. Крім цього, хендгам розвиває творче мислення, зміцнює м'язи кистей рук і покращує дрібну моторику. Дуже корисний «розумний пластилін» для дітей, але малюкам до 3 років грати їм можна тільки під наглядом дорослих.