Що робити при пожежі: вогонь і паніка - найлютіші вороги !

Пожежа в квартирах і будинках - поширена причина загибелі тисяч і тисяч людей. Стара електропроводка, куріння і включені електроприлади - найголовніші союзники вогню. Якщо пожежа трапилася, слід діяти без зволікання.

Що робити при пожежі

1. Ні паніці. Згадайте все, що ви читали про пожежу та безопасності.2. При пожежі одразу телефонуйте в службу порятунку, першим ділом повідомте адресу пожара.3. Немає протягам, щоб кисень не посилював огонь.4. При пожежі включені електроприлади заборонено гасити водою, тільки вогнегасником. Накиньте штору або покривало, перекрийте доступ кіслороду.5. Приготуйте вологий хустку, яким, можливо, під час пожежі доведеться закривати обличчя від їдкого дима.6. Дії при пожежі - рухайтеся якомога ближче до підлоги, щоб не вчадіти. Під час пожежі дим завжди вверху.7. Допомагайте людям при пожежі, але не забувайте про своє життя.

Що робити при пожежі у сусідів

Необхідно спробувати визначити джерело горіння. Це може бути сусідня квартира, поштовий ящик або сміттєзбірник. У кожному разі, не зволікаючи, викликайте пожежну службу. Першим ділом вимкніть електроприлади і, зібравши документи, йдіть в безпечне місце. При пожежі ліфтом користуватися не рекомендується, можна задихнутися в маленькій кабінці, якщо він застрягне. Що робити при пожежі в разі сильного задимлення сходових прольотів? Замкніться в квартирі, заткніть мокрими рушниками всі щілини в дверях. При дуже сильному задимленні треба лягти на підлогу і прикрити обличчя мокрим хусткою. І чекати пожежної бригади. Якщо вогонь дуже близько, рятуйтеся через балкон.

Що робити при пожежі в квартирі

Якщо це не велике загоряння, треба спробувати погасити вогонь самому. Наприклад, накрити щільною шторою або ковдрою накрийте осередок вогню. Погасити пожежу не вдалося - терміново евакуюватися, прихопивши документи. Викликайте пожежну службу. Треба закрити вікна і двері в квартирі, щоб не дати полум'ю розгорітися від протягу і розповсюдитися вогню в сусідні приміщення.

Що робити, якщо загорівся електроприлад

Відразу висмикнути електроприлад з розетки за допомогою рушника (шнур може бути розпеченим) під уникнути пожежі, якщо немає можливості - обесточьте всю квартиру. Відразу викличте пожежну. Прилад не перестав горіти - накрийте його мокрою щільною тканиною. Бажано не заливати водою. Тільки знеструмлений палаючий телевізор можна полити водою, але самому треба знаходитися збоку від телевізора, оскільки можливий вибух кінескопа. Якщо ви спробуєте загасити не знеструмлений палаючий електроприлад - поразка струмом неминуче.

Що робити при загорянні масла на сковороді

Перекрийте подачу газу чи електрики. Накрийте каструлю кришкою або мокрою щільною тканиною. І відставте масло для самостійного остигання, оскільки воно може спалахнути знову. Якщо масло розплескалося на стіни, підлогу або стіл, використовуйте пральний порошок, засипаючи їм вогонь. Бити ганчіркою по палаючого маслу марно, тільки розпалить вогонь ще сильніше, створюючи протяг. Необхідно будь-яким способом перекрити доступ кисню. Ефективно буде засипати палаюче масло піском, якщо мається.

Пожежа в людних місцях, школах, офісах або лікарнях

В першу чергу пошукайте очима пожежні кнопки. Якщо вдалося виявити план евакуації, постарайтеся слідувати йому в пошуках запасних виходів. Це може врятувати більше життів при великому скупченні людей. Рухайтеся по стіні, трохи нагнувшись, дим завжди йде вгору. Закрийте ніс і рот вологою хусткою. В громадських установах службовці та працівники відповідальні за пожежну безпеку, саме вони повинні вивести людей через запасні виходи на випадок пожежі.

Загоряння одягу людині

Це теж категорія пожежі. Не можна бігти, щоб не створити ще більшого поширення вогню. Укладіть потерпілого на землю будь-яким способом, постарайтеся роздягнути або укутати дуже щільною тканиною, пальто, шубою. Особа залиште відкритим, щоб людина могла дихати. Самостійно знімати погашеним одяг з обпаленого тіла заборонено, особливо синтетику, цих причин тільки великі каліцтва. Нехай цим займуться лікарі.

Що робити при пожежі в машині

Якщо в салоні з'явився запах горілої гуми, пластика, з'явився дим з-під капота, це пожежа. Необхідно терміново евакуювати всіх пасажирів на безпечну відстань. Якщо дим йде під капотом, палицею або монтуванням здалеку відкрийте капот (можливо полум'я), направте вогнегасник на головне вогнище полум'я, оскільки заправки в автомобільному вогнегаснику вистачить на кілька секунд. Закидайте піском, землею або снігом і накрийте брезентом. При неможливості загасити необхідно відбігти на безпечну відстань - не ближче, ніж на 10 метрів, так як може вибухнути паливний бак.