Чим замінити пекарський порошок.

В даний час в дуже багатьох рецептах згадується пекарський порошок, що викликає у деяких людей легке замішання. Далеко не всі знають, що це звичайнісінький розпушувач, що продається в відділі товарів для випічки будь-якого супермаркету. Але якщо у вас немає можливості його придбати, можна спробувати знайти йому альтернативну заміну.
Вам знадобиться
  • - харчова сода; - Кислотовмісних продукт; - Яйця; - Алкоголь.
Інструкція
1
Пекарський порошок був винайдений на початку XX століття і його можна легко відтворити в домашніх умовах. Для цього знадобиться 1 чайна ложка лимонної кислоти, 1 ч.л. звичайної харчової соди і стільки ж будь-якого наповнювача - крохмалю, борошна або цукрової пудри. Готова суміш може зберігатися досить довго, потрапивши же в рідку середу, сода і кислота вступають в реакцію один з одним. Побічним продуктом реакції стає вуглекислий газ, який і розпушує тісто, роблячи випічку високою і пружною.
2
Точно такого ж результату можна добитися, додавши в тісто і звичайну харчову соду. Але в цьому випадку іншим інгредієнтом випічки повинен стати якийсь продукт, який містить у своєму складі кислоту. Наприклад лимонний сік, йогурт, кефір, кислі фрукти у вигляді пюре. Слідкуйте за тим, щоб не перекласти соди, кількісне її Співвідношення не повинно перевищувати 1 чайної ложки на 500 г борошна, інакше випічка отримає специфічний неприємний присмак.
3
У кулінарних книгах радянського періоду в багатьох рецептах пропонується погасити соду перед введенням її в тісто. Зробити це можна в звичайній столовій ложці, додавши трохи оцту або лимонного соку. Відразу ж на ваших очах виникне бурхлива хімічна реакція, тому не зволікайте, а моментально умішайте шиплячу масу в тісто, щоб не втратити дорогоцінні бульбашки вуглекислоти, заради яких все і затівалося.
4
пухирчас структури можна домогтися і за допомогою великої кількості яєць. Чим ретельніше ви їх зіб'є, тим вище і повітряні вийде випічка. Для посилення ефекту збийте білки окремо від жовтків, введіть їх у тісто в самому кінці приготування, вмішуючи обережними рухами знизу вгору.
5
Непоганою альтернативою пекарського порошку може стати і алкоголь у вигляді рому або коньяку. Просто додайте 1-2 столові ложки і випікайте далі згідно з рецептом. Пари алкоголю розпушать тісто і улетучатся. Проте ж, якщо спечені вироби призначені для вживання дітьми, алкоголем варто все-таки знехтувати.
Корисна порада
Якщо ви додали в тісто занадто багато пекарського порошку або будь-якого його замінника, це позначиться, як на зовнішньому вигляді готових виробів, так і на їх смаку. Щоб нейтралізувати дію розпушувача, спробуйте утяжелить тісто, додавши в нього більше масла, яєць, рідкого шоколаду. Неприємний післясмак допоможе прибрати невелику кількість лимонної кислоти або алкоголю - коньяку, рому, бренді.