Як заморожувати дріжджі.

Свіжі дріжджі на відміну від сухих не зберігається довго. І це є одним з головних їхніх недоліків. Але все ж їх можна купити про запас і зберігати в звичайному морозильнику. Будучи розмороженими, дріжджі не втрачають своїх властивостей.
Вам знадобиться
  • - свіжі дріжджі;
  • - морозильна камера.
Інструкція
1
Сухі дріжджі дуже зручні у використанні і особливо в зберіганні. Це стає їх перевагою, коли бажання спекти що-небудь приходить спонтанно. Не потрібно бігти в магазин, можна просто дістати маленький пакетик і завести тісто. Проте ж по схожості вони значно поступаються свіжому дріжджовому грибку, який все-таки є живим організмом і висушування йде йому далеко не на користь. Деякі господині принципово використовують тільки свіжі дріжджі.
2
І далеко не кожна має можливість або бажання сходити за ними в магазин кожен раз перед випічкою. Найкращим виходом у цій ситуації може стати покупка свіжих дріжджів про запас. Необхідна кількість їх використовується безпосередньо за призначенням, а залишок ви можете заморозити.
3
Зробити це простіше простого - надішліть дріжджі в морозилку до кращих часів. Все, більше нічого робити не потрібно. Правда буде набагато краще, якщо попередньо ви їх наріжете порційними шматочками по 40-50 грамів. У цьому випадку вам не доведеться потім відколупувати від великого шматка осколки, розмірковуючи, скільки ж саме вам знадобиться.
4
відтавати дріжджі повільно. Від різкого перепаду температур грибок може загинути, тому дістаньте заморожений шматочок, покладіть його на тарілку, поставте в холодильник на ніч. Тарілка вам знадобиться тому, що під час відтавання дріжджі виділяють невелику кількість рідини, яку пізніше вам потрібно буде злити.
5
В цілому відталі дріжджі не втрачають своїх якостей, але все ж буде краще, якщо ви їх небагато підтримайте, перш ніж заводити тісто. Змішайте їх з невеликою кількістю води, цукру і борошна, почекайте, поки не утвориться висока піниста шапка і продовжуйте працювати з ними далі, як звичайно. До того ж ви точно будете знати, що дріжджі живі і обов'язково спрацюють.
Корисна порада
Загорніть дріжджі перед заморожуванням в алюмінієву фольгу, яку ви легко зможете видалити після відтавання. А ось розмокла папір прилипне до дріжджовий масі і вам доведеться докласти чимало зусиль, щоб видалити всі її залишки.