Як правильно займатися в басейні.

Плавання вважається одним із самих щадних видів спорту, яким без особливої небезпеки отримати травму можуть займатися всі від мала до велика, тому цей вид спорту користується великою популярністю. Однак більшість любителів поплавати рідко заздалегідь продумують план тренувань, і в результаті не можуть поліпшити свої результати або добитися якихось інших цілей, наприклад схуднення або зміцнення м'язів спини.
Плаванням, як і будь-яким іншим спортом, потрібно займатися регулярно. Регулярність і тривалість тренувань повинна залежати як від ваших фізичних можливостей, так і від поставлених цілей. Для любителів оптимальний варіант - два-три рази тиждень по 40-50 хвилин. Ідеальний варіант - це заняття з тренером (неважливо - в групі або індивідуально), так як досвідчений педагог і заняття правильно побудує, і на всі ваші помилки вкаже, і буде стимулювати вас виконувати непрості вправи, які дозволять вам значно прогресувати в плаванні. Але якщо ви вирішите займатися самі, то потрібно пам'ятати ряд нескладних правил. Перш за все, починати заняття необхідно з розминки. Якщо є можливість, то витратьте хоча б 5 хвилин на розминку на суші. Виконуйте її послідовно, зверху вниз - спочатку треба акуратно розігріти шию, потім руки від кистей до плечей, тулуб (особливо спину) і, нарешті, ноги. До речі, гарячий душ перед початком занять, який обов'язково треба приймати в будь-якому басейні, теж корисний для ваших м'язів. Якщо можливості провести розминку на суші немає, то обов'язково займіться цим вже в воді. Розминка в воді може самою різною - все залежить від того, чого саме ви присвятіть дану тренування. Залежно від вашої фізичної підготовки це може бути як 50 м брасом на ковзання, так і відразу ударні 400 м комплексом. У кожному разі, не намагайтеся з перших же секунд видати все, на що ви здатні - починайте повільно, прислухайтеся до свого тіла, поступово збільшуйте інтенсивність виконуваних вправ. Основну частину тренування краще продумати заздалегідь. Чергуйте вправи на руки і на ноги, на витривалість і на силу, на швидкість і на відпрацювання техніки. Найрізноманітніші види вправ можна знайти як в текстовому форматі, так і у вигляді відеоуроків в інтернеті. Там же можна знайти і готові плани тренувань. Не нехтуйте вправами з додатковим обладнанням - лопатками, дошками, колобашки, ластами і іншими пристосуваннями. Якщо вам здається, що ви щось робите не так, а запитати поради нема в кого, то попросіть приятеля записати вас на відео (або запишіть самі себе, використавши штатив), подивіться на себе зі сторони - помилки відразу кинуться вам в очі. Намагайтеся дотримуватися задані вами тимчасові інтервали (будь то 1 хвилина відпочинку або серія вправ, які треба виконати за певну кількість часу). Для цього необов'язково мати новомодні водонепроникні годинники з секундоміром - в більшості басейнів на стінах висить годинник, що дозволяють відстежити час сеансу, а заодно і проконтролювати хід тренування. Після основної, інтенсивної частини тренування, не нехтуйте так званої «откупкой» - пропливіть хоча б 50-100 метрів повільно, спокійно, поступово розслабте натруджені м'язи.
Плавання - один з найпоширеніших літніх видів спорту. Існує ряд нескладних вправ, які допоможуть вам опанувати навичками плавання. Але ніколи не вчитеся плавати поодинці, хай поряд з вами буде обов'язково досвідчений плавець.
Інструкція
1
Зробіть глибокий вдих, опустіться в воду з головою, і затримайте дихання на кілька хвилин. Повторіть цю вправу кілька разів поспіль.
2
Виконуючи те ж саме, відкрийте під водою очі і відшукайте якийсь предмет на дні. Постарайтеся не витирати очі й обличчя руками, це допоможе звикнути до подразнення шкіри, яке викликає стікає по обличчю вода. Повторіть вправу кілька разів
3
Зробивши глибокий вдих, присядьте в воду так, щоб рот опинився під водою, і зробіть видих в воду. Повторіть.
4
Зробіть глибокий вдих і, опустившись у воду з головою, видихніть, повітря. Встаньте і повторіть вправу 3- 4 рази не зупиняючись і не поспішаючи.
5
Зробивши глибокий вдих, присядьте на дно, притисніть коліна до живота і міцно обхопіть їх руками, підборіддя опустіть на груди. При цьому ваше тіло стане схожим на поплавок і спливе. Залишіться в такому положенні декілька секунд. Встаньте, переведіть подих і повторіть вправу.
6
У самого берега, де глибина до коліна, ляжте на спину, упріться в дно руками і, опустивши в воду потилицю, підніміть таз. Зробіть глибокий вдих і відірвіть руки від дна. Ваше тіло буде вільно утримуватися біля поверхні води.
7
Повторіть попередню вправу в більш глибокому місці. Не панікуйте, якщо в ніс і рот потрапить вода.
8
З положення «поплавець» витягніть руки і ноги (особа опущено у воду) і полежіть в такому положенні (стрілка) кілька секунд. Прийміть вихідне положення і встаньте на дно. В положенні «стрілка» поверніться на бік, а потім на спину.
9
Стоячи на глибині трохи нижче пояса, зробіть глибокий вдих, присядьте, з'єднайте руки над головою, і сильно відштовхнувшись від дна, дозвольте тілу ковзати по воді.
10
Ковзаючи по воді, починайте енергійно працювати ногами. Руками поперемінно виконуйте гребки (рухи рук нагадують вітряк) .І ось Ви вже пливете!