Як роблять татуювання.

Татуювання наносяться з різними цілями: для прикраси власного тіла, для позначення приналежності до певної соціальної групи, для підкреслення індивідуальності, з метою приховування шрамів. В останнє десятиліття з'явився так званий тату-макіяж, який має виключно декоративну роль. Незалежно від причини нанесення татуювання техніка її виконання залишається однією і тією ж.
Перед нанесенням татуювання майстер і клієнт обговорюють малюнок, який буде завдано на шкіру, його розміри, місце розташування і колір. Далі на папері робиться ескіз, який накладається на спеціальну копіювальний папір. Майстер проводить ручкою по всьому малюнку, і він друкується на зворотному боці ескізу. Всі інші маніпуляції проводяться в стерильних рукавичках, тому при нанесенні татуювання високий ризик інфікування гепатитами і ВІЛ. Шкіра клієнта обробляється антисептиком, і до неї прикладається ескіз стороною, яка закарбувалася в результаті копіювання. Потім папір видаляється з шкіри, а малюнок залишається віддрукованим на ній. Майстер наносить на майбутнє зображення стерильний вазелін, щоб відбиток не стирався під час роботи. Далі в присутності клієнта збирається тату-машина, на неї надягають продезінфіковані знімні частини і стерильні одноразові голки. В ковпачок наливається невелика кількість фарби, яка буде використана для нанесення малюнка. Спочатку майстер промальовує контур, тонкі частини малюнка, окремі дрібні деталі. Далі фарбою заповнюється все зображення, потім за допомогою декількох голок наносяться тіні. Наконечник тату-машини влаштований таким чином, що при обмакувания голки в ковпачок з фарбою він вбирає в себе невелику кількість пігменту, яке потім дозовано подає під шкіру при проколи. В процесі нанесення татуювання клієнт відчуває поколювання, яке деяким людям не тільки байдуже, але навіть може приносити задоволення. Реакція конкретної людини на уколи тату-машини залежить від індивідуальної сприйнятливості до болю. Процес нанесення татуювання закінчується повторною обробкою шкіри антисептиком, нанесенням мазі, призначеної для догляду за ранами і захистом малюнка бинтом або харчовою плівкою. Нанесення біотатуіровок або тимчасових татуювань, як їх найчастіше називають, відбувається так само. Різниця полягає лише в тому, що в якості пігменту використовується хна, яка в'їдається у верхні шари епідермісу, а потім поступово віддаляється разом зі слущенного шкірою за 1-2 тижні. Перманентний макіяж (татуаж) виконується тими ж інструментами і в тій же послідовності. Є певні нюанси: попередній ескіз малюється безпосередньо на шкірі косметичними олівцями, використовуються інші барвники, вимиваються з шкіри протягом 3-5 років.
Мистецтво нанесення татуювання своєю історією сягає в давні часи, коли татуювання вважалася племінним знаком і несла ритуальне значення. Сьогодні татуювання стали популярним способом прикрасити своє тіло, і все більше людей приходять до татуювальник, щоб зробити свій вигляд неординарніше. Навчитися робити татуювання може кожна людина, що вміє працювати руками і має певні художні таланти.
Інструкція
1
У нанесенні татуювання, яка згодом буде виглядати якісно і яскраво, є ряд нюансів, які повинні враховуватися майстром-татуювальників. В першу чергу, якість майбутнього малюнка залежить від якісного і вдалого контуру. Проходьте контур спочатку один раз, використовуючи відразу три-п'ять голок, а потім другий раз. Регулюйте натискання голок в залежності від того, наскільки товстим повинен бути контур.
2
Пам'ятайте про те, що саме ви малюєте - від жанру малюнка залежить тип контуру. У реалістичних зображеннях контур повинен бути малопомітним, штріхообразним і нерівномірним. Рівний і жорсткий контур потрібно в орнаментальних татуюваннях, що імітують різноманітні візерунки та племінні малюнки.
3
Для реалістичних татуювань найкраще регулювати товщину контуру в процесі, для того щоб зображення виглядало динамічніше і яскравіше. Також за допомогою грамотного контуру ви можете підкреслити тіні малюнка.
4
Тіні також дуже важливі для підсумкового сприйняття татуювання. Зображайте тіні, роблячи обертальні рухи голками в потрібних місцях малюнка. Чим більше затемнену частину зображення ви фарбуєте, тим більш темне і насичену тінь потрібно наносити на це місце; на більш світлі області малюнка можна наносити розмиту і напівпрозору тінь.
5
Залежно від типу малюнка ви можете робити тіні кольоровими, а також імітувати мазки цієї кисті.
6
Ретельно продумуйте і дотримуйтесь колірну гамму татуювання. Кольори можуть бути довільними, замовленими самим клієнтом, а можуть визначатися значенням татуювання, її ритуальним або геральдичним глуздом. Найкраще брати в якості основи яскраві, чисті і контрастні кольори, час від часу перемішуючи їх півтонами в разі об'ємних зображень.
7
Все півтони повинні бути витримані в одній гамі, щоб малюнок виглядав гармонійно і не відрізнявся надмірним буйством фарб.
Зверніть увагу
Здійснюйте навчання тільки в спеціалізованих сертифікованих салонах, не намагайтеся навчитися нанесенню татуювання самостійно. Суворо дотримуйтеся правил нанесення тату, будь-яке необережне рух може з'явитися причиною занесення інфекції.