Як налаштовувати діафрагму.

Якщо ви любитель фотозйомки і займаєтеся цією справою вже немало років, то напевно вже змогли розібратися з такими термінами фотонаукі, як діафрагма, світлочутливість або витримка. Як правило, більшість фотокамер, які стоять на прилавках магазинів, забезпечені автоматичною настроюванням таких параметрів: в корпус вбудований фотоелемент, який заміряє необхідні параметри і при натисканні на спуск, виставляє ці значення при зйомці. Деякі кажуть, що всі ці настройки вже застаріли і нові технології беруть своє.
Вам знадобиться
  • Фотокамера з можливістю змінювати значення діафрагми і витримки.
Інструкція
1
Щоб ввести вас в курс справи, хочу пояснити, що таке витримка і діафрагма. Під витримкою розуміють кількість часу, який витрачається на передачу зображення матриці або плівки. А під діафрагмою розуміється величина отвори (в об'єктиві), необхідна для передачі зображення. Насправді, нічого складного в цьому немає. Щоб зрозуміти ці 2 терміна, досить представити об'єктив фотоапарата, як людське око. Приміром, ви зібралися на вулицю, вийшли з під'їзду, а Сонце світить так яскраво, що вам сліпить очі. Що ви зробить після того, як приберете руки з очей? Ви примружив, а ваш зіницю звузиться. Так ось зіницю - не що інше, як діафрагма вашого очі.
2
Коли об'єкт зйомки дуже світлий, діафрагму зменшують, а коли він темний, то навпаки. Якщо хочете отримати більш різкий силует на знімку, то зменшите значення діафрагми. Варто відзначити, що деякі плутають слова «зменшити» і «відкрити». Приклад неправильного твердження: «зменшити діафрагму » = поставити менше «по цифрі» значення. Діафрагму позначають дробовим числом, тому 8 - означає 1/8. «Зменшувати діафрагму » означає закривати її, виставляючи значення: 8, 16, 22, 36.
3
Налаштування фотоапарата починається з виставляння значення світлочутливості. Потім необхідно знайти співвідношення «діафрагма - витримка». Після цього відбувається фокусування об'єкта і фінальний клацання кнопки спуску.