Як вести ділову бесіду.

Головною метою ведення будь-яких переговорів є досягнення згоди. Щоб переконати співрозмовника в тому, що для нього надзвичайно вигідне укладення формальної угоди з вами, одних комунікативних здібностей буває не достатньо. У спілкуванні з партнером важливо виявляти такт, ввічливість, терпіння, обізнаність в обговорюваних питаннях та інші складові діалогу.
Головною метою ведення будь-яких переговорів є досягнення згоди. Щоб переконати співрозмовника в тому, що для нього надзвичайно вигідне укладення формальної угоди з вами, одних комунікативних здібностей буває не достатньо. У спілкуванні з партнером важливо виявляти такт, ввічливість, терпіння, обізнаність в обговорюваних питаннях та інші складові діалога.Пріступая до побудови діалогу, розберіться, що за особистість перед вами, які його схильності, і до якого психотипу він належить. Досягніть його розташування, принаймні, переконайте у тому, що ви сильно зацікавлені в досягненні згоди. Більшості співрозмовників, особливо представницям прекрасної статі, позбутися психологічної напруги на початку бесіди допомагають жарти, щирі компліменти і теплі слова, звернені до співбесідниці. Компліменти на адресу чоловіків не завжди можуть зіграти позитивну роль, однак добре слово завжди доречно. Виходячи з цієї оцінки психологічних особливостей співрозмовника, можна почати діалог без вступу, з прямого підходу. Альтернативою такому підходу може стати метод зачіпки - використання анекдоту, особистого враження або ємною метафори. Це допоможе пробудити інтерес до беседе.Еслі ви зустрілися зі співрозмовником вперше, поцікавтеся, які досягнення викликають у нього позитивні емоції, і почніть розмову з цього обговорення. Наприклад, можна обговорити успіхи хокейної збірної, якщо опонент - шанувальник даного виду спорту. Після того, як буде знайдено позитив, переходите до обміну інформаціей.На етапі обговорення співрозмовники найчастіше задають питання на певну цікаву для них тему. У ході бесіди можна задавати: - відкриті питання, які передбачають розгорнуті повні відповіді; - Закриті питання, де передбачається отримання односкладових відповідей «так/ні»; - питання для орієнтації, уточнюючі, як далеко вдалося просунутися в ході переговорів; - вступні питання, що підвищують зацікавленість в об'єкті розмови; - дзеркальні питання, що дозволяють зблизитися з партнером і знизити негатив при обговоренні непростих деталей; - контрольні питання, які показують, чи правильно сприйнята ваша інформація; - зустрічні питання, що дозволяють звузити обговорення до остаточної відповіді; - провокаційні питання, які є хоч і ризикованим, але достовірним методом оцінки переговорів; - укладають питання, які підсумовують переговори.
Загальне правило ведення ділових бесід можна сформулювати як «максимум інформації за мінімум часу». Обов'язкова умова також - демонстрація поваги до співрозмовника, навіть якщо той мало симпатичний. Емоції та оціночні судження краще залишити для себе, в розмові само спокійно реагувати навіть на неприємні моменти.
Вам знадобиться
  • - знання норм ввічливості та ділового етикету;
  • - комунікативні навички.
Інструкція
1
До жанру ділової бесіди слід відносити будь-яке спілкування зі співрозмовником по роботі, будь то колега або представник іншої організації, з якою ви так чи інакше стикаєтеся в рамках своїх службових обов'язків, будь то особиста зустріч , телефонна розмова, листування електронною або звичайною поштою, зв'язок через програми миттєвого обміну повідомленнями і т. П.В цей же розряд потрапляють і багато моментів, пов'язаних з вирішенням особистих проблем: отримання державних послуг, купівля та продаж особистого майна та ін.
2
Перш ніж приступати до спілкування, чітко продумайте, яку інформацію ви хочете отримати або, навпаки, донести до співрозмовника. Залежно від ситуації (перший контакт або черговий, в якої зі сторін більше зобов'язань перед іншою, як складалися ваші стосунки раніше і ін.), Продумайте, чим можете зацікавити співрозмовника, розташувати до себе.С перших ваших слів, якщо ініціатор розмови ви, той повинен представляти, з ким і з якого питання має дело.В деяких випадках не буде зайвим довідатися, чи зручно співрозмовнику говорити зараз. В інших, якщо ситуація в своєму розпорядженні - підкреслити терміновість вашого звернення.
3
Виразно донесіть до співрозмовника необхідну інформацію, при необхідності уточніть, чи правильно він вас зрозумів. У свою чергу, уважно вислухайте іншу сторону і переконайтеся, що всі зрозуміли правильно. Якщо потрібно, задайте уточнюючі питання. Не буде зайвим і у співрозмовника поцікавитися, чи немає запитань у него.В кінцевому підсумку ви повинні один одного зрозуміти вірно.
4
Якщо ж інша сторона відверто неправа, потрібно обов'язково з максимумом коректності вказати їй на це. А якщо ви залежите від неї більше, ніж вона від вас, це зробити навіть ще важливіше. Боятися, що це погіршить ваше становище, не следует.Наоборот, тих, хто знає свої права і вміє їх відстояти в рамках закону і етикету, поважають. А якщо і недолюблюють, намагаються все ж не злити. А тому чим раніше ви покажете зуби, тим краще.
5
На завершення бесіди підведіть її загальний підсумок і при необхідності домовтеся про подальшу взаємодію: коли повинен бути готовий результат того чи іншого обумовленого дії, як ви зв'яжетеся з іншою стороною, хто, що і в які терміни повинен зробити по предмету вашого разговора.Все взяті на себе зобов'язання необхідно дотримуватися, а при неможливості це зробити - завчасно ставити про такі обставини іншу сторону і ініціювати обговорення альтернатив, запропонувавши свій варіант вирішення проблеми.